روزنامه‌ها برای «شیخ نمر» و «اینانلو» سیاه‌پوش شدند

شیخ نمر,محمد علی اینانلو

اعدام شیخ نمر - رهبر شیعیان عربستان - توسط آل سعود بار دیگر روزنامه‌های کشور را بر آن داشت تا نسبت به یک اتفاق جهانی سکوت نکرده و واکنش نشان دهند.

بر این اساس بسیاری از روزنامه‌های صبح امروز کشور، تیتر یک و عکس صفحه اول خود را به همین موضوع اختصاص دادند و برخی روزنامه‌ها نیز به شکل مفصل‌تر به این مقوله پرداختند.

صبح یکشنبه - 13 دی ماه - روزنامه‌های «کیهان»، «وطن امروز»، «سیاست روز» و «جوان» با ظاهری متفاوت‌ از روزهای معمول خود منتشر شدند. روزنامه «کیهان» و «سیاست روز» صفحه یک خود را با رنگ مشکی منتشر کردند و روزنامه «وطن امروز» هم بخشی از صفحه یک خود را با همین رنگ طراحی کرده بود.

به گزارش خبرنگار بخش رسانه ایسنا، «افکار»، «جام جم»، «قدس»، «رسالت»، «رویش ملت»، «مردم سالاری»، «خراسان»، «قانون»، «اطلاعات»، «جمهوری اسلامی»، «جوان»، «حمایت»، «شهروند»، «اعتماد» و «همدلی» از جمله روزنامه‌هایی بودند که صبح امروز تیتر یک خود را به اعدام «شیخ نمر» اختصاص دادند.

«الموت لآل سعود» عنوان تیتر یک روزنامه افکار در صبح امروز بود که به این موضوع پرداخته است.

روزنامه جام‌جم هم «جنون آل سعود» را به عنوان تیتر یک امروز خود انتخاب کرده است و عکسی بزرگ در همین راستا در صفحه یکش منتشر کرد.

روزنامه سیاست روز «وقاحت سعودی» را به عنوان تیتر یک خود به چاپ رساند. این روزنامه صفحه یک خود را با رنگ مشکی منتشر و از عکس بزرگ شیخ نمر در کنار تیتر یک خود استفاده کرد.

«نسل نمیران» تیتری است که همراه با عکسی بزرگی از رهبر شیعیان عربستان، در صفحه یک روزنامه قدس صبح امروز به چشم می‌خورد.

رسالت، از دیگر روزنامه‌های صبح امروز است که نسبت به اعدام رهبر شیعیان عربستان واکنش نشان داد. «واکنش مراجع تقلید قم به شهادت آیت‌الله شیخ نمر» عنوان تیتر یک این روزنامه است که در کنار تیتر یک خود عکسی از مراجع تقلید قم به چاپ رسانده است.

«آل سعود گور خود را کَند» هم عنوان تیتر یک روزنامه کیهان صبح امروز است که در یک صفحه مشکی رنگ با نوشته‌های قرمز رنگ همراه با عکسی بزرگ از شیخ نمر به چاپ رسید. کیهان صفحه یک صبح امروزش را به شکل کامل به اعدام شیخ نمر اختصاص داد.

رویش ملت نیز از دیگر روزنامه‌های کشورمان است که در تیتر یک خود از عبارت عربی «لعن‌الله آل سعود» استفاده و در کنار تیتر یک خود، عکسی از شیخ نمر منتشر کرده است.

مردمسالاری هم صبح امروز در صفحه یک خود به همین موضوع پرداخت و «خشم جهانی از اعدام شیخ نمر» را به عنوان تیتر یک خود همراه با عکسی در همین راستا انتخاب کرده است.

«خشم جهان اسلام از اعدام شیخ نمر» نیز عنوان تیتر یک روزنامه خراسان است که تقریبا مشابه روزنامه مردم‌سالاری تیتر یک خود را انتخاب کرده است. این روزنامه در صفحه یک امروزش عکسی از تظاهرات شیعه و سنی در پی اعدام شیخ نمر منتشر کرد.

«بشارت سقوط آل سعود» تیتر یک روزنامه وطن امروز است که بخشی از صفحه یک خود را با رنگ مشکی طراحی کرده است و در صفحه یک خود از عکس شیخ نمر استفاده کرده است.

روزنامه قانون هم «شیخ منتقد شهید شد» را به عنوان تیتر یک صبح امروزش انتخاب کرد.

«خشم و نفرت جهان اسلام از به شهادت رساندن شیخ نمر توسط رژیم سفّاک آل سعود»، تیتر درشتی است که در صفحه یک قدیمی‌ترین روزنامه کشور به چشم می‌خورد. روزنامه اطلاعات تیتر یک امروزش را به اعدام شیخ نمر اختصاص داد که همراه با عکسی از او منتشر شده است.

روزنامه جمهوری اسلامی هم نسبت به اعدام شیخ نمر واکنش نشان داد و به این موضوع پرداخت. «شهادت شیخ نمر خشم و انزجار مسلمان علیه آل سعود را برانگیخت»، عنوان تیتر یک این روزنامه است که همراه با عکسی مرتبط با همین موضوع به چاپ رسیده است.

«انتحار سعودی» هم تیتر یک روزنامه «جوان» کشورمان در صبح امروز است که همراه با عکسی بزرگ و توضیحاتی کامل در همین زمینه منتشر شد و نسبت به اعدام شیخ عربستان واکنش نشان داد.

روزنامه حمایت، از دیگر روزنامه‌های صبح امروز است که نسبت به اعدام رهبر شیعیان عربستان سکوت نکرد و تیتر یک خود را در همین راستا منتشر کرد. «جهان اسلام علیه آل سعود به پا خیزد»، عنوان تیتر یک این روزنامه است که همراه با عکسی از شیخ نمر کار شد.

«جولان جلادان وهابی» نیز تیتر یک روزنامه شهروند امروز است که همراه با عکسی در همین راستا به چاپ رسید.

روزنامه «اعتماد» هم همراه با عکسی در صفحه یک خود «اعدام شیخ شیعه» را به عنوان تیتر یک صبح امروزش انتخاب کرد.

«همدلی» از دیگر روزنامه‌های صبح امروز است که «عربستان 2016 را با اعدام آغاز کرد» را به عنوان تیتر یک امروز خود انتخاب کرد و نسبت به اعدام شیخ عربستان واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، اعلام خبر درگذشت محمدعلی اینانلو و تسلیت بابت این اتفاق، خبر مهم دیگری بود که در کنار خبر اعدام شیخ نمر در صفحه اول بسیاری از روزنامه‌های صبح کشور به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

کد N1090579