انصاری: دولت در برابر مشکلات تسلیم نشده و نمی‌شود

دولت یازدهم,مجید انصاری

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: دشواری اقتصادی که امروز دولت با آن روبرور است در دوران جنگ هم نبود؛ چنانکه آن زمان درآمدها کاهش داشت اما هزینه ها و انتظارات هم پایین بود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در نخستین اجلاس سراسری استادان دانشگاه فرهنگیان در مشهد افزود: دولت یازدهم با حجم عظیم هزینه های جاری به میزان 160 هزار میلیارد تومان و مطالبات سنگینی که به قول وزیر امور اقتصاد و دارایی مجموعه دیون رقمی معادل 500 هزار میلیارد تومان است، مواجه می باشد.

وی ادامه داد: در این میان کاهش شدید قیمت نفت از 110 دلار در سالهای 90 و 91 به 37 دلار در شرایط کنونی و افت صادرات آن از دو میلیون بشکه به یک میلیون بشکه در روز چالشهایی است که بر شدت این معضلات افزوده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری تاکید کرد: اما دولت تدبیر و امید در برابر مشکلات تسلیم نشده و نمی شود.

وی گفت: دولت تلاش کرده در این مدت خونریزی شدید اقتصاد ایران را از مجرای تورم 40 درصدی مهار کرده و آن را به نقطه طبیعی 15 درصد برساند.

انصاری افزود: دولت یازدهم پیوسته با جدیت برای خروج از رکود تلاش می کند، بسته های سیاستی مختلف را به اجرا درآورد و همه این اقدامات موجب شده رشد منفی اقتصادی از 6،8 درصد سال 91 امروز با وجود همه مشکلات به یک درصد رشد مثبت برسد که گامی بلند بوده اما هنوز ناکافی است.

وی ادامه داد: دولت در حوزه ایجاد اشتغال هم بسته های سیاستی و حمایتی مختلفی را تدارک دیده لذا گام‌هایی تاکنون برداشته و اقداماتی هم در دست انجام دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: اما با توجه به اینکه بر اساس آمارهای رسمی کشور خالص اشتغال در هشت سال گذشته صفر بوده ناچاریم این رشد اشتغال را با تلاش مضاعف به حدی برسانیم که امید به جوانان و دانش آموختگان بازگردد.

انصاری افزود: امروز سرعت فناوری و انتقال دانش و اطلاعات موجب شده حجم عظیمی از داده ها و اطلاعات به سوی دانش آموزان، دانشجویان و آحاد جامعه هجوم آورد و دشمنان از این طریق در جهت تخریب بنیانهای فکری، اعتقادی و فرهنگی ما برآیند.

وی خطاب به استادان دانشگاه فرهنگیان گفت: شما پاسداران و نگهبان حریم موجودیت کشور یعنی نسل آینده و همه تمدن و فرهنگ ایرانی و تمامی دارایی انقلاب اسلامی یعنی اسلام ناب محمدی هستید لذا باید نقش محوری خود را در تعلیم و تربیت معلمان فرهیخته ایفا کنید.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه  وظیفه دولت در برابر معلمان ارائه خدمات و ارتقا وضعیت معیشت و تکریم آنان است، افزود: معلمان هم وظیفه ای در برابر نسل آینده دارند و به تاکید امام خمینی(ره) که معلمی شغل انبیا است، این جمعیت بزرگ باید در شان شغل خود ایفای نقش کنند.

انصاری گفت: در شرایط کنونی جهان اسلام در عین آنکه بحث تجهیز نیروهای مسلح و نظامی کشورهای اسلامی مطرح است موضوع مهمتر بحث توجه و تمرکز مسوولان فرهنگی، آموزشی، تبلیغی و ترویجی کشورهای اسلامی است زیرا این هجوم از جنس فرهنگ است و ویرانگری برای از بین بردن ارزشهای والای فرهنگی و اسلامی صورت می گیرد.

وی افزود: خشونتی که امروز در جهان اسلام شاهد هستیم ریشه در آموزشهای چندین دهه ای جریانات فاسد و تکفیری دارد از این رو بیش از همه تجهیز و تقویت بنیه آموزشی جهان اسلام اولویت دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری ادامه داد: امروز دشمن تلاش می کند چهره اسلام و پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) را که با خلق عظیم خود و از قلبها مایه گسترش اسلام گردید و بنیان مدینه فاضله را پی نهاد مخدوش کرده و با خشونت توام نمایند و در واقع می خواهند اسلام را با صدای انفجار و خونریزی و جنایت همراه کنند.

وی با اشاره به تاثیر آموزشهای منفی از جمله شکل گیری جریانهای تکفیری و خشونت طلب افزود: بدون آموزش و شستشوی مغزی، دشمن هرگز نمی توانست دهها و صدها نفر را برای حملات انتخاری و کشتار دیگران آماده کند.

انصاری گفت: امروز تمام افرادی که در حوزه فرهنگ و آموزش دست اندرکارند به ویژه کسانی که با نسل بالنده جهان اسلام و ایران اسلامی از پیش دبستانی تا دانشگاه در ارتباط هستند وظیفه دفاع از چهره نورانی پیامبر(ص) و قرآن را دارند و باید اندیشه های نسل جوان را بارور سازند.

27220

کد N1090536