ضرر 120 میلیون پوندی مصر به دلیل تعلیق پروازهای انگلیس به شرم‌الشیخ

براساس ارزیابی‌های انجام شده، به دلیل ادامه ممنوعیت پروازهای انگلیس به شرم الشیخ، مصر در طول یک ماه 120 میلیون پوند ضرر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه ساندی تایمز، این ممنوعیت پس از سقوط یک هواپیمای روسی در صحرای سینا توسط داعش در اواخر اکتبر اتخاذ شد که در این سانحه 224 نفر کشته شدند. نزدیک به 85 درصد از مسافران شرم الشیخ پس از این سانحه هوایی در صحرای سینا کاهش یافته است و روسیه و انگلیس پروازهای خود را به این منطقه گردشگری به تعلیق درآورده‌اند.

وزارت خارجه انگلیس هنوز توصیه می‌کند که این تعلیق ادامه داشته باشد.

دفتر امور خارجه و کشورهای مشترک‌المنافع انگلیس اعلام کرد که "رفت و برگشت پروازهای منظم به شرم‌الشیخ از 4 نوامبر تعلیق شده است و با اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی به مسافران شرم الشیخ اجازه داده شده به انگلیس بیایند و هیچ یک از خطوط هوایی این کشور از شرم‌الشیخ به انگلیس نمی‌آیند. ما به همکاری خود با مقامات مصری برای ایجاد فضای مناسب در راستای از سرگیری پروازها به شرم الشیخ ادامه می‌دهیم. ما همچنین با شرکت‌های مسافربری برای از سرگیری پروازها بلافاصله پس از تامین امنیت لازم در ارتباط هستیم."

تونس نیز پس از حمله تروریستی در یکی سواحل خود و کشته شدن 38 تن توسط داعش در ماه ژوئن با کاهش شدید تعداد گردشگران مواجه شد.

اگرچه پرواز خطوط هوایی انگلیس به منطقه توریستی "سوسه" در تونس ادامه دارد اما تعداد گردشگران به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. همین مساله باعث افزایش بیکاری در این منطقه شده است.

برخلاف مصر، مقامات تونس تلاش می‌کنند که کاهش میزان گردشگران را با ارائه پیشنهاد تخفیف در قیمت هتل‌ها و پروازها، جبران کرده و شرایط بد گردشگری را بهبود بخشند.

انتهای پیام

کد N1090466