پای بیل کلینتون به کمپین هیلاری باز می‌شود

بیل کلینتون قرار است فردا (دوشنبه) و برای نخستین بار در کمپین هیلاری کلینتون، نامزد پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حضور بیل کلینتون، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا در کمپین نیوهمپشایر که محل تبلیغات انتخاباتی هیلاری کلینتون است، برای نخستین بار از زمان آغاز کمپین وزیر خارجه سابق دولت اول اوباما روز دوشنبه صورت می‌گیرد.

بیل کلینتون همچنین قرار است در راهپیمایی که در کالج ارتباطات در شهر ناشوآ برگزار می‌شود، شرکت کند و در چندین رخداد دیگر نیز در این شهر حضور داشته باشد. این حضور از سوی بیل کلینتون پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، نامزد جنجالی جمهوری‌خواهان به هیلاری و بیل کلینتون به شدت حمله و آنها را به باد انتقاد گرفته بود.

دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشته بود: بیل کلینتون، رییس‌جمهوری دموکرات سابق آمریکا سابقه‌ای طولانی در سوءاستفاده از زنان دارد. اگر هیلاری فکر می‌کند که می‌تواند کارهای همسرش را لاپوشانی کند،‌ اشتباه می‌کند.

انتقادهای ترامپ از بیل کلینتون پس از آن مطرح شد که هیلاری کلینتون اعلام کرد، همسرش در ژانویه 2016 کمپینی را در حمایت از وی آغاز می‌کند. پیشتر نیز دونالد ترامپ با انتقاد از اظهارات هیلاری کلینتون مبنی بر اینکه وی به تبعیض جنسیتی علاقه دارد، در توئیتر خود نوشته بود: هیلاری مواظب باش، تو در این رقابت از کارت زنان استفاده می‌کنی!

وی در ادامه توئیت کرد: هیلاری، زمانی که تو درباره "میل به تبعیض جنسیتی" اعتراض می‌کنی، به چه کسی اشاره می‌کنی؟ من احترام بسیاری برای زنان قائل هستم. مواظب باش!

انتهای پیام

کد N1090348