مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

شهادت شیخ نمر، اقتدار پوشالی عربستان را دچار فروپاشی خواهد کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: شهادت شیخ نمر از سوی دولت عربستان از نظر حقوقی و بین‌المللی برای این کشور به ویژه آل‌سعود یک ننگ است که این امر اقتدار پوشالی عربستان را دچار فروپاشی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، گفت: همواره اعتقاد ما این بوده که حرکت‌های بوجود آمده توسط جریانات تکفیری به صورت متمرکز در عربستان مدیریت و فرماندهی می‌شود.

وی افزود: عملکرد عربستان از جمله سرکوب شیعیان و ایجاد محدودیت برای شیعیان در ایام حج و لشکرکشی عربستان به یمن و کمک‌های فراوان و میلیارد دلاری عربستان در عراق و لبنان برای تقویت گروه‌های تکفیری نشان از اراده جدی برای تقویت جریان تکفیری از سوی عربستان دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: در یک نگاه، عربستان با شهادت شیخ نمر ضمن اینکه متحمل خسارت شدیدی خواهد شد از خون شیخ نمر و امثال او نهال‌های بسیاری برای بیداری در عربستان خواهد رویید.

لطفیان با اشاره به اینکه این امر بحث عدم آزادی در کشور عربستان و اینکه آزادی به شدت در این کشور محدود بوده را نیز نشان می‌دهد، ادامه داد: بخشی از جامعه عربستان به هیچ عنوان دخالت و اطلاعی در مباحث کشور نداشته و کسانی که می‌خواهند آگاهانه از وضعیت موجود در این کشور مطلع شوند باید از زیر تیغ عربستان عبور کنند.

وی یادآور شد: اجرای این حکم ناعادلانه و عدم اجازه به شیخ نمر برای دفاع از خود توسط دادگاه عربستان نشان نابرابری در این کشور است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: سران اهل‌سنت ایران نیز طی نامه‌ای برای جلوگیری از شهادت شیخ نمر اعتراض کرده بودند که به این نامه نیز توجهی از سوی عربستان نشد.

لطفیان تاکید کرد: از جهان اسلام در این خصوص هیچ انتظاری نمی‌رود چرا که بخشی از آنها دست در دست عربستان دارند اما از روشنفکران و آزادگان جهان اسلام انتظار می‌رود که در برابر این ظلم ساکت ننشینند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: به جز جمهوری اسلامی ایران که همواره در برابر ظلم به پاخاسته است، دیگر کشورهای جهان اسلام هیچ کاری نمی‌کنند اما عالمان دینی باید در مقابل این اقدام ساکت نبوده و قیام کنند.

لطفیان خاطرنشان کرد: از خون شیخ نمر نهال و درختانی خواهد رویید که آل سعود را برای همیشه از روز زمین محو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1090161