شورای بین‌المللی حمایت از مجازات عادلانه:

اعدام «شیخ نمرالنمر» نقض آشکار حقوق بشر است

سیاسی

شورای بین‌المللی حمایت از مجازات عادلانه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اعدام «شیخ نمر النمر» اعلام کرد: اعدام «شیخ نمرالنمر» نقض آشکار حقوق بشر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، شورای بین المللی حمایت از مجازات عادلانه با صدور بیانیه ای، اقدام امروز مقامات سعودی در اعدام «شیخ نمر النمر» رهبر شیعیان عربستان را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این شورا آمده است: اعدام «شیخ نمرالنمر» نقض آشکار حقوق بشر است.

این نهاد بین المللی در بیانیه خود آورده است: انتظار داشتیم با اقداماتی که در آغاز سال ۲۰۱۶ انجام می شود این سال، سال صلح و ثبات باشد اما اقدام مقامات سعودی در اعدام شیخ نمر النمر و تنی چند از فعالان سیاسی و حقوق بشری بسیار غافلگیرکننده بود.

این شورا اعلام کرده است: پرونده اعدام شیخ نمر النمر را روی میزهای دبیرکل سازمان ملل، شورای امنیت، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی و تمامی سازمان های بین المللی قرار خواهیم داد تا به مسئولیت های خود در قبال این جنایت عمل کنند.

گفتنی است، گفتنی است، وزارت کشور عربستان سعودی امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۴۷ نفر را در این کشور اعدام کرده است که آیت الله «شیخ نمر النمر» و «فارس الشویل» نیز در میان آنها قرار دارند. دادگاه عالی عربستان حکم اعدام شیخ نمر النمر را تأیید کرده بود و این حکم در مرحله ای قرار داشت که تنها به دستور پادشاه عربستان اجرا و یا لغو می شد که به مرحله اجرا درآمد.

کد N1089518