کارشناس غرب آسيا در گفتگو با مهر:

شباهتهای عربستان واسرائیل/مدعیان رفاقت باآل سعود چراسکوت کرده اند

سیاسی

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: عربستان کارهای ناتمام رژیم صهیونیستی را به عهده گرفته و هر روز به این رژیم غاصب شبیه تر و حتی بدتر از آن می شود.

سید مجتبی حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعدام شیخ نمر توسط سعودی‌ها گفت: اقدام های نابخردانه اخیر عربستان سعودی در بحرین و یمن انفعال و نشان از ترس و واهمه آنهاست. عربستان هنگام خروش مردم بحرین سریعا برای سرکوب انها وارد عمل شد، سپس وارد یمن شد و فاجعه ای را رقم زد و امروز نیز با اعدام شیخ نمر نشان داد به چه میزان از شهید نمر و طرفدارانش واهمه دارد.

وی افزود: اعدام شیخ نمر توسط سعودی‌ها برای دنیای اسلام بسیار دردناک است اما این نوید را می دهد که مقاومت و تفکر انقلابی در عربستان نیز شکل یافته و تا جایی پیش رفته و رشد کرده که حاکمان بی تجربه عربستان راه مقابله را در حذف فیزیکی می بینند. اما شهادت این مرد مبارز قطعا مردم را بیدارتر و مصمم تر خواهد کرد و خون این شهید گریبان آل سعود را خواهد گرفت.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: با شروع جنگ سعودی ها بر علیه یمن مقام معظم رهبری فرمودند «کاری که عربستان در یمن انجام می دهد عین همان کار و حتی بدتر از کاری است که رژیم صهیونیستی در فلسطین انجام می دهد» و امروز عربستان نشان داد در همه مسائل شبیه به رژیم اشغالگر قدس شده است.

حیدری تاکید کرد: این دو در همه موارد مشترک و دارای اهداف شبیه به هم هستند. شما می بینید در نیجریه و در روز قدس به راهپیمایان حمله می کنند و عده ای را به شهادت می رسانند سپس به شیخ زاکزاکی و هزار نفر دیگر حمله ور می شوند و عربستان رسما از این اقدام حمایت می کند. در یمن نیز هزاران نفر را به خاک و خون می کشند جالب اینکه شعار اصلی یمنی ها مرگ بر اسرائیل است.

وی با بیان اینکه عربستان می گوید ۴۶ نفر را به جرم تروریست بودن همراه با شیخ نمر اعدام کرده تصریح کرد: اگر صرفا انتقاد بالای منبر تروریسم بوده و حکمش اعدام است سران آل سعود با همه جنایتهایی که انجام می دهند مستحق چه حکمی هستند؟

این کارشناس حوزه رسانه گفت: البته بی شک مردم از این جنایتها نخواهند گذشت و انتقام سختی از آنها خواهند گرفت.

حیدری خاطرنشان کرد: بی شک دستگاه دیپلماسی موضع سختی در قبال حماقتها و جنایتهای آل سعود خواهد گرفت. دیگر دستگاهها نیز به وظیفه انسانی و انقلابی عمل خواهند کرد. اما مردم یادشان نخواهد رفت عده ای را که به دنبال تحول در سیاست خارجی با رفاقت میان ما و آل سعود بودند و خود را رفیق گرمابه آنها معرفی می کردند و با یک تلفن می خواستند مشکلات را حل کنند اما حالا از یک موضع جدی و اصولی هم دریغ می کنند.

کد N1089391