سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعدام شیخ نمر باقرالنمر را محکوم کرد

سازمان فرهنگ و ارتباطات,شیخ نمر

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار پیامی، اقدام آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر، مجتهد شیعه عربستانی را محکوم کرد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار پیامی، اقدام آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر، مجتهد شیعه عربستانی را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام این سازمان به این شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

این روزها که اخبار تأسف‌آور و دردناک کشتار انسان‌های بی‌گناه در جای‌جای جهان، منتشر می‌شود، خبر از بی‌اخلاقی بشریت می‌دهد که در جریان مخالف پیشرفت‌های تکنولوژیک و تمدنی، اخلاق را پس می‌زند و شاید از این منظر بتوان آغاز هزاره سوم را در طول تاریخ، سرآغاز گام نهادن در مسیر چندهزار سال گذشته انسان به دور از تمدن و اخلاق دانست. آنجا که قانون بی‌قانونی، برای حیات و ممات عده‌ای که خود را محق برتری بر دیگران می‌دانند، حاکم بود.

خبر اعدام شیخ نمر باقر النمر، بُعدی از ابعاد بی‌اخلاقی در سرزمینی است که در مهد زایش و نشر اسلام، به عنوان دین رحمت و اخلاق، رخ داده است.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با محکومیت این اقدام دولت سعودی، خواستار پاسخگویی حاکمان عربستان سعودی به افکار عمومی جهانیان، به ویژه مسلمانان در اقدام اخیر و ماجراجویانه خود است.

شیخ نمر باقر النمر، مجتهد شیعی عربستانی که تلاشی جز احیای اسلام ناب محمدی در سرزمین وحی و مهد اسلام نداشت، با اقدام شنیع حاکمان سعودی، به خیل شهدایی در طول تاریخ اسلام پیوست که به فرموده امام خمینی (ره) با تأسی از قرآن «عند ربهم یرزقون»‌اند.»

انتهای پیام

کد N1089387