تظاهرات عراق با درخواست مقابله با فساد

صدها عراقی و فعال مدنی این کشور با تظاهرات در میدان التحریر شهر بغداد ضمن سر دادن شعارهایی در تقدیر از آزادی شهر الرمادی از دست داعش، مقابله با فساد، اجرای بیشتر اصلاحات و ایجاد فرصت‌های شغلی را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، ده‌ها شهروند عراقی و فعال مدنی این کشور با تجمع در میدان التحریر شهر بغداد، از دولت اجرای اصلاحات بیشتر و مبارزه با فساد گسترده در نهادهای دولتی را خواستار شدند.

در این تظاهرات تعداد زیادی از کارگران و اصناف مختلف حضور یافته و بر لزوم حمایت از بخش صنعت و ایجاد فرصتهای شغلی تاکید کردند. همچنین تظاهرکنندگان شعارهایی در تقدیر از آزادسازی شهر الرمادی از دست داعش سر دادند.

بغداد و دیگر استان‌های عراق هر هفته شاهد برگزاری تظاهراتی گسترده در اعتراض به فساد شایع در نهادهای دولتی و درخواست برای محاکمه اختلاس‌گران و مفسدان و نیز اجرای اصلاحات دولتی است.

در دو استان بابل و واسط نیز تظاهرکنندگان اجرای اصلاحات بیشتر از سوی دولت و مبارزه با مفسدان و سارقان اموال بیت‌المال را خواستار شدند.

در شهر العماره نیز مردم از دولت خواستند برای حل مشکل کسر بودجه سال 2016 به نمایندگان پارلمان و شوراهای استان‌ها مرخصی اجباری بدون حقوق تا پایان دوره کاریشان بدهد.

همچنین شهر الناصریه، مرکز استان ذی قار نیز شاهد برگزاری تظاهراتی برای اصلاح دستگاه قضایی و مقابله با مسئولان مفسد بود،‌ معترضان در این شهر بر لزوم مداخله دولت برای لغو حکم قضایی یکی از تظاهرکنندگان تاکید کردند.

ده‌ها تن از ساکنان استان‌های المثنی و الدیوانیه نیز با تظاهرات اجرای اصلاحات واقعی و محاکمه مسئولانی که در پرونده‌های فساد دست داشته‌اند، را خواستار شدند.

انتهای پیام

کد N1089074