مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

آل‌سعود باید بهای سنگینی برای به شهادت‌رساندن شیخ نمر بپردازد

شیخ نمر

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: ‌دولت عربستان با خیال باطل خود فکر می‌کند که با اعدام و شهادت افرادی همچون شیخ نمر می‌تواند حیات خود را ادامه بدهد، در حالی که آن‌ها باید بدانند با شهادت شیخ نمر پایه‌های حکومتشان سست‌تر می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به شهادت شیخ نمر از علمای بزرگ جهان اسلام بوده از سوی رژیم آل سعود به همراه 46 نفر دیگر گفت: آن‌ها همواره در مقابل ظلم ایستادند و مظلومانه به شهادت رسیدند. در حقیقت آن‌ها کشته شده راه خدا هستند و زنده‌اند. همانگونه که سایر شهیدان زنده‌اند.

وی گفت:‌ مسیر شیخ نمر را همواره امت اسلامی ادامه می‌دهند و دولت عربستان بداند بهای سنگینی را باید برای این رفتار احمقانه خود بپردازد و ان‌شاءالله این مسیر شیخ نمر همواره از سوی جهان اسلام دنبال می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر یادآور شد: علمای جهان اسلام در یک مقطعی به دولت عربستان گوشزد کردند که نباید این رفتار را داشته باشند اما متاسفانه دولت عربستان به گوشش فرو نرفت. در ادامه هم تمام علمای جهان اسلام باید این امر را محکوم کنند تا ان‌شاءالله مسیر بصیرت برای جهان اسلام بیشتر از گذشته باز شود.

وی با بیان اینکه شهادت شیخ نمر امروز یک نقطه عطفی در راه مبارزه با باطل است، اظهار کرد: متاسفانه ما در مقطع حساس کنونی شاهد اقدامات خصمانه‌ای از آل سعود علیه جهان اسلام هستیم که برخی از این اقدامات یک شکافی بین جوامع ارزشمند اسلامی است و حمایت از جریان‌های تکفیری را در دستور کار این دولت می‌بینیم که این گونه رفتارها امروز مشکلات زیادی را برای جوامع اسلامی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: رژیم آل سعود، شیخ نمر را به ایجاد فتنه و تفرقه محکوم کرده‌ است در حالی که این صفت به خود آن‌ها اختصاص دارد که فرقه‌های انحرافی را ترویج می‌دهد و از آن فرقه‌ها به صورت همه جانبه حمایت می‌کند. آن‌ها خود را خادم الحرمین می‌دانند و در سرزمین وحی هستند ولی متاسفانه دل، عمل و اقدام آن‌ها در مسیر دشمنان اسلام است و صریح باید بگویم که آن‌ها لیاقت این جایگاه و حضور در سرزمین وحی را ندارند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر یادآور شد: حوادثی که در یمن رخ می‌دهد و این دولت باعث قتل عام کودکان و زنان آن سرزمین می‌شود مصداق فتنه و تفرقه است. آن‌ها جنگ‌های نیابتی را با دشمنان اسلام همراهی می‌کنند و به نوعی چرخ دشمن را در منطقه می چرخانند. سایر حوادث عربستان مثل حادثه منا هم یک سند ذلت و خواری برای این کشور محسوب می‌شود. آن‌ها عرضه اداره حج سه میلیونی را نداشتند و سبب شهادت عده زیادی از مسلمانان شدند.

انتهای پیام

کد N1089004