حمله به محافظان مسجدی در فرانسه

مقام های دولت فرانسه اعلام کردند،‌ نظامیانی که از یک مسجد در جنوب شرق این کشور محافظت می‌کردند، به سمت راننده‌ای که قصد داشت آنها را زیر بگیرد شلیک کرده و باعث مجروح شدن این راننده و چند تن دیگر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، انگیزه این مرد برای زیر گرفتن محافظان مسجد شهر والانس در جنوب شرق فرانسه مشخص نیست اما با توجه به اعلام وضعیت هشدار از سوی دولت پاریس پس از وقوع حملات تروریستی 13 نوامبر 2015، تعیین اینکه چه کسی پشت حمله روز جمعه بوده، حالتی از فوریت را به وجود آورده است.

وزرای کشور و دفاع فرانسه نیز اعلام کردند،‌ یک سرباز از ناحیه پا دچار جراحت سطحی شده و یک عابر پیاده نیز از ناحیه پا به دلیل اصابت گلوله زخمی شده است.

مقام های مسئول اعلام کردند،‌ هویت راننده نیز که با خودروی قرمز رنگ اقدام به این کار کرده،‌ هنوز مشخص نیست و پس از دستگیری به بیمارستان منتقل شده است.

شهردار و سخنگوی دفتر دادستانی شهر والانس اعلام کردند: مرد مهاجم دو بار خودروی خود را به سمت سربازانی که از مسجد در این شهر محافظت می‌کردند، رانده است و یکی از سربازان با شلیک گلوله باعث مجروح شدن این مهاجم از ناحیه دست و پا شد.

شهردار این شهر در جنوب شرق فرانسه همچنین گفت: حمله در ساعات بین نماز ظهر و عصر در مسجد شهر و در حالی رخ داد که تعداد زیادی نمازگزار در حال عبادت بودند.

درهمین حال، امام جماعت این مسجد در فیس بوک خود و در اطلاعیه‌ای نوشت:‌ آنهایی که اداره این مسجد را برعهده دارند، از این حمله شوکه شدند. ما باید اعلام کنیم که از این حملات نمی‌ترسیم و چنین حملاتی ما را از انجام کارهایمان دور نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N1088619