لاریجانی:‌ایران فناوری موشکی خود را گسترش می‌دهد

مجلس شوراي اسلامي,انرژي هسته‌يي,علي لاريجاني,موشك,صنعت موشکی,ایران و آمریکا,برجام,تصویب برجام در مجلس,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که جمهوری اسلامی ایران راه خود را در زمینه‌ فناوری‌های موشکی ادامه می‌دهد و این فناوری را گسترش خواهد داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که جمهوری اسلامی ایران راه خود را در زمینه‌ فناوری‌های موشکی ادامه می‌دهد و این فناوری را گسترش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علی لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران به انتشار اخباری مبنی بر تصمیم کاخ سفید برای اعمال تحریم‌های موشکی علیه ایران واکنش نشان داد و اظهار کرد: خیلی نباید به جنحال آفرینی‌های آن‌ها توجه کرد؛ زیرا ما راهی را انتخاب کرده‌ایم که هیچ وقت ضرری در آن وجود ندارد؛ زیرا ایران از دانش موثر در حوزه‌ فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار است و با جار و جنجال نمی‌توان آن را حذف کرد.

وی افزود: وقتی برای مذاکره به ایران پیشنهاد دادند به دلیل این که ایران د رجای مستحکمی قرار داشت مذاکرات را پذیرفت و این مذاکرات با حضور شش کشور و اتحادیه اروپا به سرانجام رسید و سند روشنی از تعهدات طرفین امضاء شد. حالا اگر یکی از کشورها بخواهد خدشه وارد کند حتما منزوی خواهد شد و دیگر کشورها به او ایراد خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در مورد اخیر که در قالب بودجه آمریکا بندی را دررابطه با ایران و روادید ایران وارد کردند اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر نسبت به آن اعتراض کردند؛ لذا این رفتارها برای آن‌ها سرانجامی نخواهد داشت و ایران نیز با صبر و متانت در این‌باره فکر می‌کند و یک اقدام هم اقدامی بود که رئیس‌جمهور انجام دادند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد:‌در زمینه فناوری‌های موشکی ایران حتما این راه را ادامه خواهد داد و آن را گسترش می‌دهد. همچنین در بودجه برنامه و طرح‌ها و لوایح جداگانه هم آمادگی کافی برای ایستادگی مقابل اقدامات نادرست آن‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به سفرخو به استان بوشهر نیز گفت: خوشحالم که امروز فرصتی شد به استان بوشهر که استان موثری در انقلاب بوده سفر کنم و از نزدیک تحولات اقتصادی وآمادگی این استان برای برنامه ششم و نیازهایی که وجود دارد را مورد توجه قرار دهیم. همچنین فرصتی است که در یادواره شهدا حضور پیدا کنم و عرض ادبی به شهدای این استان داشته باشم.

انتهای پیام

کد N1088543