طالبان عامل عملیات انتحاری در رستوران فرانسوی کابل

شبه نظامیان طالبان مسئولیت حمله انتحاری به یک رستوران فرانسوی در کابل را به عهده گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات افغان عصر جمعه اعلام کردند در یک حمله انتحاری به یک رستوران فرانسوی در کابل پایتخت افغانستان یک پسر 12 ساله کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند. تازه‌ترین سری بمب گذاری‌های انتحاری در کابل رستوران "لوژاردن" را هدف گرفت که خارجی‌ها رفت و آمد زیادی به آن در آغاز سال نوی میلادی داشتند.

گروه اورژانس افغانستان اعلام کرد: 15 تن برای معالجه به یکی از بیمارستان‌های نزدیک این رستوران فرانسوی منتقل شده و متاسفانه یک پسر 12 ساله بدو ورود به بیمارستان جان باخت.

این رویداد دو سال پس از آن صورت گرفت که در یک حمله انتحاری به یک رستوران لبنانی در کابل 21 تن از جمله 13 مهاجر کشته شده و باعث شد بسیاری از سازمان‌های خارجی نیروهای خود را خارج کرده و یا محدودیت‌های شدیدی بر فعالیت‌های خود اعمال کنند.

در ساعات اولیه پس از انفجار عصر جمعه نیروهای امنیتی و افسران پلیس بسیاری این رستوران را که به آتش کشیده شد محاصره کردند.

یکی از سخگویان وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: در جریان بررسی مناطق اطراف یک مظنون بازداشت شد.

در چند روز اخیر در حمله‌ای که در نزدیکی فرودگاه کابل صورت گرفت و طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت یک غیرنظامی کشته و 33 تن زخمی شدند.

هفته گذشته نیز شش سرباز آمریکایی همزمان با گشت زنی در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام در حومه کابل کشته شدند و ماه گذشته میلادی عاملان انتحاری به سفارت اسپانیا در کابل حمله کردند.

این حملات مصادف با تلاشها برای از سرگیری روند صلح با طالبان صورت گرفته که پس از انتشار اخبار در رابطه با مرگ ملاعمر، رهبر این گروه به حالت تعلیق درآمده است.

انتظار می‌رود مقامات از افغانستان، پاکستان، آمریکا و چین 11 ژانویه سال جاری میلادی (21 دی) برای نشستی با هدف زمینه سازی‌ها برای مذاکرات با شبه نظامیان طالبان دیدار کنند.

این در حالی است که طالبان اعلام کرد مادامیکه نیروهای خارجی در افغانستان باشند در این مذاکرات شرکت نمی‌کنند.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان نیز این حمله اخیر را محکوم کرده است.

انتهای پیام

کد N1088532