تهدید تروریستی صدها مسافر ایستگاه راه‌آهن مسکو را سرگردان کرد

تسنیم نوشت: در پی اعلام تهدید بمب‌گذاری در مسکو، پایتخت روسیه پلیس حدود ۱۰۰۰ نفر را از دو ایستگاه راه‌آهن در این شهر خارج کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تخلیۀ دو ایستگاه پاولتسکی و کورسکی روز جمعه پس از آن صورت گرفت که پلیس از کار گذاشته شدن چندین بمب در این مراکز مطلع شد.

خبرگزاری ریانووستی می‌گوید نیروهای امنیتی پس از جستجودر این دو ایستگاه راه‌آهن، اثری از بمب نیافتند.

پلیس مسکو دربارۀ این تهدیدهای امنیتی اظهار نظر نکرده است.

ریانووستی به نقل از یک منبع مطلع نوشت که بازرسی ایستگاه پاولتسکی ساعت 16:36 به وقت محلی به اتمام رسید، اما اطلاعاتی که از سوی یک منبع ناشناس به اطلاع پلیس رسیده بود، تأیید نشد.

این در حالی است که پیشتر سرویس‌های اطلاعاتی به پایتخت‌های اروپایی هشدار دادند که با توجه به احتمال تیراندازی یا بمب‌گذاری در طول جشن‌های سال نو میلادی، تدابیر امنیتی خود را افزایش دهند.
نمایی از ایستگاه راه‌آهن کورسکی در مسکو، پایتخت روسیه

پلیس آلمان نیز در شب سال نو میلادی دو ایستگاه قطار مونیخ در جنوب این کشور را از بیم حملات تروریستی تخلیه کرده بود.

از سوی دیگر فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، در یک سخنرانی تلویزیونی در ساعات پایانی سال 2015 اعلام کرد تهدید امنیتی در این کشور نیز «در بالاترین سطح» خود قرار دارد.

گروه تروریستی داعش در حملاتی بی‌سابقه در تاریخ 22 آبان، پاریس، پایتخت فرانسه را هدف قرار داد. در این حملات 130 نفر کشته شدند و پس از آن اروپا از بیم حملات مشابه تروریستی تدابیر امنیتی خود را به شدت افزایش داد.

4949

کد N1088363