مسکو: احرار الشام و جیش‌ الاسلام جایی در مذاکرات سوریه ندارند

سیاسی

وزارت خارجه روسیه مخالفت خود را با مشارکت گروه‌های تروریستی "جیش الاسلام" و "احرار الشام" در روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه اعلام کرد.

وزارت خارجه روسیه مخالفت خود را با مشارکت گروه‌های تروریستی "جیش الاسلام" و "احرار الشام" در روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: باید گروه‌های جیش الاسلام و احرار الشام در لیست گروه‌های تروریستی قرار بگیرند. آنها هیچ نقشی در تحقق اهداف سیاسی مشترک سوریه ندارند.

وی تاکید کرد: جیش الاسلام و احرار الشام دو گروه تروریستی جنایتکار هستند که باید از بین بروند و به فعالیت‌های جنایتکارانه آن‌ها پایان داده شود. این دو در جنایت‌های تروریستی دست دارند و تعداد زیادی از تروریست‌های القاعده که سازمان ملل آن را تروریستی می‌داند به این گروه‌ها پیوسته‌اند.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: جیش الاسلام مسئول بمباران مناطق مسکونی دمشق و حمله به سفارت روسیه در پایتخت سوریه است که سازمان ملل آن را یک اقداما جنایتکارانه می‌داند. این گروه همچنین مسئول کشتارها علیه ساکنان شهر عدرا است.

وی تاکید کرد: آمریکا گرچه جیش الاسلام را بخشی از مخالفان میانه‌رو نمی‌داند، هر از چند گاهی درباره مشارکت این گروه در مذاکرات درباره حل و فصل سیاسی بحران صحبت می‌کند و ما با چنین موضعی موافق نیستیم. این را به آمریکایی‌ها می‌گوییم.

وی گفت: تلاش‌ها برای تهیه لیست گروه‌های تروریستی در سوریه ادامه دارد. ما معتقدیم که دادن پیشنهادات دراین باره تا زمانی که مذاکرات ادامه دارد هنوز زود است.

پیش از این سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید کرده بود: قطعنامه 2254 شورای امنیت مشخص شده که هیچ جایی برای تروریست ها در مذاکرات نیست و ما جیش الاسلام و احرار الشام را از این تروریست‌ها می‌دانیم.

انتهای پیام

کد N1087852