دستگیری 3 متهم مرتبط با داعش در اندونزی

رسانه‌های اندونزی گزارش دادند، پلیس این کشور سه فرد را به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در جریان عملیاتی در استانی در مرکز این کشور دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، این در حالی است که سفارت آمریکا در شهر جاکارتاT پایتخت اندونزی در یک پیام فوری به شهروندان آمریکایی درخصوص تهدیدهای امنیتی بالقوه در برخی سواحل توریستی اندونزی هشدار داد.

مقام‌های مبارزه با تروریسم گفته‌اند که در سراسر اندونزی دست‌ کم حدود 1000 حامی گروه تروریستی داعش وجود دارد. اخیراً در جریان چند یورش بیش از 12 فرد متهم به برنامه‌ریزی برای حملات تروریستی در اندونزی در تعطیلات اخیر بازداشت شده‌اند و عملیات نیروهای امنیتی اندونزی به منظور تعقیب سرکردگان این افراد همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری آنتارا در اندونزی به نقل از ادهام آزیس، یک مقام ارشد پلیس این کشور گزارش داد که ماموران پلیس اندونزی سه متهم را در ارتباط با گروه تروریستی داعش در استان موسوم به "سولاواسی مرکزی" بازداشت کردند.

وی به اطلاعات بیشتر درباره این بازداشت‌ها از جمله هویت افراد بازداشت شده اشاره‌ای نکرد اما گفت که آنها با رهبر یک گروه شبه‌نظامی به نام "سانتوسو" که سال‌هاست از تعقیب پلیس فرار کرده و گمان برده می‌شود در جنگل‌های این استان پنهان است، مرتبط بوده اند.

این مقام ارشد پلیس اندونزی وعده داد: تعقیب سانتوسو و حدود 30 تن از نیروهای تحت امرش تا تاریخ 9 ژانویه به نتیجه خواهد رسید.

او گفت که در عملیات تعقیب وی تا کنون هفت شبه‌نظامی و همچنین دو مامور پلیس و یک سرباز ارتش اندونزی کشته شده‌اند.

مقام‌های آمریکایی روز چهارشنبه از بازداشت متهمانی توسط مقام‌های ترکیه، بلژیک و اندونزی در ارتباط با توطئه‌های تروریستی مرتبط با داعش علیه جشن‌های سال نو میلادی خبر دادند.

همچنین وزارت خارجه استرالیا نیز به شهروندان این کشور نسبت به سفر به مکان‌های گردشگری اندونزی به دلیل تهدید حملات تروریستی هشدار داد.

انتهای پیام

کد N1087838