پلیس آمریکا فردی را به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به جشن‌های سال نو بازداشت کرد

مقام‌های آمریکا یک جوان 25 ساله را در ایالت نیویورک به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام حمله تروریستی در جشن‌های آغاز سال نو میلادی بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی‌ تلگراف، این متهم 25 ساله که "امانوئل لاچمن" نام دارد متهم به دسیسه‌چینی برای حمله‌ای مسلحانه در یک رستوران در شهر روچستر ایالت نیویورک شده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: این متهم با فردی در خارج از آمریکا که به عنوان عضو گروه تروریستی داعش شناسایی شده، در ارتباط بوده است.

لاچمن یک شهروند آمریکایی بوده که متهم به تلاش برای پشتیبانی از یک گروه تروریستی شده است.

مقام‌های آمریکایی اظهار کردند که روز سه‌شنبه لاچمن به همراه یک خبرچین پلیس اف‌بی‌آی به فروشگاه والمارت در شهر روچستر رفته و اقدام به خرید یک قمه، دو چاقو، دو ماسک مخصوص ورزش اسکی و دیگر تجهیزات به منظور استفاده در یک حمله تروریستی کرده است.

اف‌بی‌آی گفته است که لاچمن با ابوبکر البغدادی، رهبر داعش بیعت کرده و عوامل داعش از او خواسته بودند طی یک حمله انفرادی اقدام به کشتن "کفار" در مراسم سال نو میلادی کند.

گفته شده که این متهم تنها چهار روز پیش با البغدادی بیعت کرده است. لاچمن در صورت مجرم شناخته شدن ممکن است به 20 سال حبس محکوم شود.

انتهای پیام

کد N1087807