محجوب در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد

تغییرات 60 درصدی کرسی‌ها و مواضع مجلس دهم

انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

یک نماینده اصلاح طلب مجلس با این پیش‌بینی که بیش از 60 درصد کرسی‌ها و مواضع مجلس آینده تغییر می‌کند، گفت که اگر بعد از تایید صلاحیت‌ها تعداد و ترکیب کاندیداها فشرده باشد به میزان جابه‌جایی کرسی‌ها، مواضع نیز جابه‌جا می‌شود.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با تاکید بر اینکه نمی‌توان اظهار نظر قطعی از ترکیب آینده مجلس قبل از تایید صلاحیت‌ها کرد، گفت: اگر تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت‌شده فشرده باشد، شاهد انتخابات رقابتی خواهیم بود ولی قاعدتا تا زمانی که دود سفید از مسیر نهایی شورای نگهبان بیرون نیاید پیش‌بینی از ترکیب آینده مجلس خیلی سخت خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به سنوات گذشته با تغییر هر دوره، ترکیب مجلس بعد بیش از 60 درصد تغییر خواهد داشت که این اتفاق در این دوره نیز رخ می‌دهد، تغییراتی که شامل کرسی‌ها و مواضع نمایندگان دوره بعد هم می‌شود.

نماینده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه نظر مردم تا زمان برگزاری انتخابات نسبت به افراد تغییر می‌کند، گفت: رقابت انتخاباتی در شهرهای بزرگ تا حد زیادی بین لیست‌هاست اما در شهرهای کوچک شرایط تغییر می‌کند و این افراد هستند که فارغ از حمایت جناحی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

محجوب با بیان اینکه رقابت در این دوره از انتخابات همچون دوره‌های گذشته بین دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا خواهد بود، گفت: البته سخن از جریان سوم به نام اعتدالیون و یا حامیان دولت نیز به میان می‌آید که به نظرم در نهایت انتخابات دوقطبی خواهد بود با این توضیح که طبق تجربه انتخابات‌های گذشته میزان موفقیت دولت تا زمان انتخابات در رای مردم تاثیرگذار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم در انتخاب‌شان نیم‌نگاهی به عملکرد دولت دارند، شانس کاندیداهای حامی دولت برای پیروزی در انتخابات و ورود به مجلس قابل توجه است.

انتهای پیام

کد N1087614