تأکید وزیر خارجه عربستان بر ایجاد راهبرد جامع مبارزه با تروریسم

سیاسی

وزیرخارجه عربستان که در رأس هیاتی بلندپایه به تونس سفر کرده در سخنانی با اشاره به ضرورت حل بحران‌های منطقه‌ای بر لزوم ایجاد طرح استراتژیک جامع برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در نشست خبری با الطیب البکوش، همتای تونسی خود اظهار داشت : بدون ایجاد یکپارچگی و وحدت نمی‌توان تروریسم را از بین برد.

وی با بیان اینکه تقویت همکاری‌های بین المللی و اسلامی در این خصوص بسیار مهم است، بر تقویت هماهنگی میان کشورها برای مقابله با این تفکر افراط گرایانه تاکید کرد.

الجبیر افزود : اسلام قربانی تروریسم است و مسلمانان آن را نمی‌پذیرند.هدف ما و تونس ایجاد یک طرح استراتژیک جامع برای مبارزه با تروریسم از طریق هماهنگی امنیتی میان دوکشور است.

وزیر خارجه عربستان همچنین عنوان داشت: ما در خصوص حل سیاسی بحران سوریه و چگونگی حل مسالمت آمیز بحران لیبی مذاکره کردیم.

وی با اشاره به مساله فلسطین تصریح کرد: ما خواهان تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس هستیم و تلاش می‌کنیم تا در این خصوص به راهکاری دست پیدا کنیم تا آرمان‌ های ملت فلسطین محقق شود.

الجبیر با اشاره به وجود روابط محکم میان ریاض وتونس بر ایجاد دیدگاه استراتژیک یکپارچه‌ای برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

از سوی دیگر،وزیر خارجه تونس نیز عنوان داشت : دیدگاه‌های بسیار نزدیک و تقریبا یکپارچه ای در خصوص حل بحرانها میان دو کشور وجود دارد.

وی افزود : ما نسبت به آینده روابط دو جانبه خود خوشبین هستیم.

بر اساس این گزارش،هیاتی بلندپایه از مسئولان عالی رتبه جبیر را در این سفر همراهی می‌کنند. این سفر رسمی در چارچوب اجرای مواردی که به تازگی در سفر باجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس به عربستان مورد توافق دو طرف قرار گرفت، انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N1087254