معاون وزیر دفاع عربستان با « راحیل شریف» دیدار کرد

سیاسی

«محمد بن عبدالله العیش» معاون وزیر دفاع عربستان با حضور در دفتر فرماندهی ارتش پاکستان، با «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «داون نیوز»، عربستان حدود سه هفته پیش در اقدامی غیرمنتظره، فهرستی متشکل از نام ۳۴ کشور اسلامی از جمله پاکستان را منتشر کرد و مدعی شد که این کشورها عضو گروهی موسوم به «ائتلاف کشورهای اسلامی مبارزه با تروریسم» هستند و مقر اصلی این ائتلاف تحت رهبری عربستان نیز در ریاض قرار دارد.

روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرد: محمد بن عبدالله العیش معاون وزیر دفاع عربستان در امور نظامی با حضور در دفتر فرماندهی ارتش پاکستان، با ژنرال راحیل شریف دیدار کرد و دو طرف درخصوص موضوع مربوط به امور امنیتی منطقه و همکاری های دفاعی دوجانبه شامل همکاری در زمینه آموزش دفاعی و نظامی گفتگو کردند. بیانیه ارتش پاکستان به جزئیات بیشتری در باره این دیدار نپرداخته است.

لازم به ذکر است دو ماه پیش راحیل شریف سفری به عربستان سعودی داشت و در آن سفر با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان نیز دیداری داشت. به گفته رسانه ها «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان از سفر راحیل شریف به عربستان و دیدار او با پادشاه عربستان نگران به نظر می رسید اما «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه نخست وزیر پاکستان اعلام کرد بین دولت و ارتش هیچ گونه اختلافی وجود ندارد و راحیل شریف پس از مشاوره با نواز شریف به عربستان سعودی سفر کرده است.

کد N1087223