آیت‌الله مقتدایی در دیدار رئیس افتاء علماء اهل سنت عراق:

ایجاد شبهه علیه شیعه در دستور کار دشمن قرار دارد

حوزه علميه,آيت‌الله مقتدايي

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: امروز دشمنان در حال القاء شبهاتی بر علیه اعتقادات شیعه هستند تا آن را وارونه جلوه داده تا اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی بوجود آورند.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: امروز دشمنان در حال القاء شبهاتی بر علیه اعتقادات شیعه هستند تا آن را وارونه جلوه داده تا اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی بوجود آورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از حوزه، آیت‌الله مرتضی مقتدایی روز پنجشنبه در دیدار الشیخ مهدی الصمیدعی، رئیس افتاء علماء اهل سنت عراق و هیأت همراه که در سالن جلسات دفتر شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: از مجاهدت‌ها و اقدامات جهادگونه شما در راه اسلام و در راه نشر علوم اسلامی تقدیر و تشکر داشته و آرزوی موفقیت برای جنابعالی را داریم.

وی با بیان این‌که «ما شما را در این عصر ذخیره الهی می‌دانیم؛ چراکه در عصر حساسی قرار داشته و دشمنان اسلام کمر به ضدیت با اسلام و محو آن بسته‌اند.» ادامه داد: امروز دشمنان بهترین وسیله برای رسیدن به اهداف خود را اختلاف میان مسلمانان؛ مخصوصا شیعه و سنی قرار داده‌اند. امثال شما ذخیره الهی هستید تا در میدان حاضر شده و با بیان احکام قرآن، وحدت اسلامی را در میان مسلمانان نشر و اعلام کنید و به فضل الهی سدی در مقابل دشمنان باشید.

وی تصریح کرد: شما الحمدالله مجاهدت‌هایی در راه اسلام کردید؛ زندان رفتید؛ شهید دادید و صدمات و رنج هایی را تحمل کردید و در ادامه این مجاهدت باید وحدت میان مسلمانان را ایجاد کنید که کاری بزرگ است و می‌توان به وسیله آن در مقابل دشمن‌های قدرتمند و با نفوذ ایستاد و وحدت میان مسلمانان را تقویت کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: امروز دشمنان در حال القاء شبهاتی علیه اعتقادات شیعه هستند تا آن را وارونه جلوه داده تا اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی بوجود آورند.

وی گفت: از گذشته شیعه و اهل سنت در کنار یکدیگر زندگی کرده و رفتار و عمل برادرانه داشتند؛ اما چند سالی است که دشمنان در حال ایجاد دوگانگی و تفرقه در میان این دو دسته می‌باشند؛ پس وظیفه ما و شماست تا توده‌های مردم را از این خطرات آگاه کرده و همان راه گذشته را ادامه دهیم.

وی با بیان این‌که «ما پیرو مذهب جعفری و شما پیرو مذهب شافعی هستید» گفت: امام صادق (ع) احترام بالایی برای شافعی قائل بوده و وقتی ایشان بر حضرت وارد می شدند، پیشوای ششم شیعیان به احترام ایشان بلند شده و جایگاهی برای او قائل می شدند و همین احترام به صورت متقابل وجود داشته است؛ پس ما باید همان احترامات را فرا گرفته و در عمل پیاده نماییم.

انتهای پیام

کد N1087164