اوباما به آلمان می‌رود

اوباما در آخرین سال دوره ریاست جمهوری خود به آلمان سفر می‌کند. وی پیش‌تر نیز در نشست گروه ۷ در آلمان حضور داشت. اوباما قصد دارد از نمایشگاه هانوفر در آلمان بازدید کند. آمریکا مهمان رسمی این دوره‌ی نمایشگاه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در اواخر ماه آوریل ۲۰۱۶ به آلمان سفر می‌کند. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفر باراک اوباما به آلمان به منظور بازدید از نمایشگاه بین‌المللی هانوفر و دیدار با صدراعظم این کشور انجام می‌گیرد.

نمایشگاه هانوفر مهم‌ترین نمایشگاه فناوری دیجیتال در جهان است و اولین بار است که یک رئیس جمهور آمریکا در آن شرکت می‌کند. آمریکا در نمایشگاه ۲۰۱۶ هانوفر به عنوان مهمان رسمی نمایشگاه خواهد بود. قرار است این نمایشگاه از ۲۵ تا ۲۹ آوریل برگزار شود. هر سال حدود ۲۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

کاخ سفید هدف از حضور اوباما در این مراسم را معرفی و نمایش اختراعات و نوآوری‌های آمریکا و سرمایه‌گذاری آمریکا در زمینه‌های تو فناوری‌های جدید اعلام کرده است. اوباما که برای پنجمین بار به آلمان سفر می‌کند درباره "پیمان تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و آمریکا" نیز با صدراعظم آلمان صحبت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1087099