واکنش ولایتی به تعدد داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات

ایسنا نوشت: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به تعدد داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تاکید کرد که نمی‌توان مردم را محدود کرد که برای ثبت نام مراجعه نکنند.

علی‌اکبر ولایتی در حاشیه نخستین اجلاس اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان کشور در مشهد درباره برخی از ایرادات وارده بر تعدد ثبت نام داوطلبان در انتخابات اظهار کرد: به نظرم عیبی ندارد که تعداد زیادی برای انتخابات داوطلب شوند؛ چراکه به هر ترتیب شورای نگهبان حضور دارد و صلاحیت نمایندگان خبرگان و مجلس را براساس معیارها بررسی می‌کند.

وی گفت: این درست است که آیت‌الله جنتی گفته بود تعداد زیاد ثبت نام‌ها زحمت ما را زیاد می‌کند، اما به غیر از این(زیاد شدن زحمت) عیب دیگری وجود ندارد. به نظرم این محددود کردن ثبت‌نام است که کار را مشکل می کند و ممکن است ایرادات اساسی‌تری پیش بیاید که مثلا مانع شرکت برخی‌ها در انتخابات شوند.

وی در عین حال تاکید کرد: براساس معیارهای شورای نگهبان ونظارت استصوابی باید مشخص شود کسی که در انتخابات شرکت می‌کند و می‌خواهد سرنوشت ممکلت را به دست گیرد چه صلاحیتی دارد و مردم از بین افراد باصلاحیت اشخاص را انتخاب خواهند کرد.

2727

 

کد N1087000