پافشاری بذرپاش بر عدم رفع تحریم‌ها با اجرای برجام: 5 تحریم آمریکا باقی می ماند

مهر نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تشدید تحریم ها و فشارهای خارجی به سبب کد دادن عده ای از درون خاک جمهوری اسلامی بود.

مهرداد بذرپاش در همایش «فراموش نمی کنیم حماسه ۹ دی ماه را» در زاهدان اظهار داشت: تحریم‌های سه‌گانه آمریکا، اتحادیه اروپا و شورای امنیت در سال‌های مختلف پس از انقلاب به ملت ایران تحمیل شده است که در این میان سه نوع تحریم از سوی خود آمریکا علیه ایران وجود دارد که یک نوع از آن‌ها تحریم‌ها، تحریم‌های ایالتی است و تحریم‌های شخص رئیس جمهور و قوانین کنگره این کشور نیز انواع بعدی این تحریم‌ها را شامل می‌شود.
وی یاد آور شد: دو تحریم ریاست‌جمهوری و کنگره آمریکا در مجموع شامل ۹ دستور و قانون است که در سند برجام تنها ۴ مورد از آن‌ها می‌تواند لغو شود، بنابراین هنوز پنج تحریم آمریکا باقی می‌ماند و متاسفانه شاهد مانور روانی خلاف جهت ملت روی آن هستیم.
وی در بخش دیگری به توطئه های دشمنان اشاره کرد و گفت: موضوع ارتباط تحریم ها و ایجاد فتنه، واضح تر از آن است که کسی درصدد انکار آن برآید؛ فتنه گران، سال ۸۸ از ترس تسلیم شدن غرب در قبال ایران در موضوع هسته ای، فتنه زشت ۸۸ را راه انداختند تا دشمن را به طمع انداخته و روند عقب نشینی آنها در مقابل ملت ایران را به تعویق بیندازند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سال ۸۸ دشمن در مقابل ایران کوتاه نیامد و تحریم های یکجانبه نفتی و بانکی را اعمال کرد، این بدون تردید نتیجه آشوب های سال ۸۸ و باز شدن یک فضای تحلیلی در مقابل دشمنان برای استفاده از ظرفیت های داخلی در جهت تضعیف نظام و در نتیجه فشار در موضوع هسته ای بود.
وی افزود: بنابراین، این قبیل حرف‌ها که عامل تحریم‌ها، سیاست های غلط دولت گذشته یا مقاومت بر احقاق حقوق مردم بود، حرف های بی اساسی است که عاملین اصلی تحریم ها برای فریب مردم بکار می‌برند.
بذرپاش در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: انتخابات‌ها همیشه در کشور ما از حساسیت بالایی برخوردار بوده‌ و این بار هم مستثنی نیست اما برخی افراد مثل همیشه برای انتخابات دندان طمع تیز کرده و احساس می‌کنند که امسال فضای متفات‌تری برای نفوذشان در ارکان تصمیم‌ساز کشور در اختیارشان قرار گرفته اما ملت هوشیار ایران همواره نشان داده که با بصیرت در عرصه‌های مختلف حضور داشته است.

27214

کد N1086999