مسکو: ادعای کشتار صدها غیرنظامی سوری در حملات روسیه احمقانه است

وزارت دفاع روسیه اتهامات واشنگتن علیه مسکو درباره کشته شدن صدها غیرنظامی سوری در عملیات روس‌ها علیه تروریست‌ها را احمقانه و بی‌اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع روسیه در بیانه‌ای با بی‌پایه و اساس خواندن اتهامات واشنگتن مبنی بر کشته شدن صدها غیرنظامی سوری در حملات روسیه به تروریست‌ها در سوریه، تصریح کرد که این اظهارات مبهم و بی‌پایه و اساس بیشتر انسان را یاد حرکات سیرک‌بازها در هنگام هیپنوتیزم دیگران می‌اندازد.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این با طرح این ادعا که در نتیجه حملات هوایی روسیه در سوریه، صدها غیر نظامی از جمله چند امدادگر کشته شده اند و نیز مراکز پزشکی، مدارس و بازارها هدف قرار گرفته‌اند، مدعی شده بود که واشنگتن این اطلاعات را از سازمان‌های مدافع حقوق بشر معتبر گرفته است.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که طرح این اتهامات با استناد به سازمان‌ها و موسسات غیردولتی که مدعی داشتن اعتبار هستند، بیهوده است.

مسکو سکوت مطلق سازمان‌های مروبطه در قبال حملات هوایی آمریکا در منطقه و کشته شدن شمار زیادی از انسان‌های بی گناه را محکوم و تاکید کرد که پنهان کردن این امر یا انداختن مسئولیت آن به گردن دیگران امری غیرممکن است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که از 28 دسامبر هواپیماهای روسی در 121 پرواز 424 هدف تروریستی را در سوریه بمباران کرده اند.

انتهای پیام

کد N1086683