با دستور رئیس جمهور روسیه؛

توافق تجارت آزاد میان روسیه و اوکراین به حالت تعلیق درآمد

سیاسی

رئیس جمهور روسیه با صدور دستوری توافق تجارت آزاد با اوکراین به استثناء صادرات گاز مسکو به این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه امروز با صدور دستوری توافق تجارت آزاد با اوکراین را به حالت تعلیق درآورد.

در دستور صادره توسط «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه آمده است: توافق تجارت آزاد میان روسیه و اوکراین از ابتدای ژانویه سال ۲۰۱۶ به حالت تعلیق در می آید.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، صادرات گاز روسیه به اوکراین از شمول تعلیق توافق تجارت آزاد میان روسیه و اوکراین خارج می باشد.

توافق تجارت آزاد میان مسکو و کی یف که در اکتبر سال ۲۰۱۱ به امضاء طرفین رسیده بود، در واکنش به همراهی اوکراین در اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به حالت تعلیق درآمده است.

شایان ذکر است از زمان همه پرسی الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، تنش ها میان اوکراین و روسیه افزایش یافته است. در این میان آمریکا، اروپا و برخی از کشورها برای مقابله با روسیه و به بهانه حمایت از اوکراین تحریم هایی را علیه مسکو به اجرا در آورده اند؛ اقدامی که با تمهیدات تلاقی جویانه مسکو مواجه شده است.

کد N1086589