زوج متهم به طراحی حملات تروریستی در لندن به حبس ابد محکوم شدند

سیاسی

زوج متهم به طراحی حملات تروریستی در مرکز خرید «وست فیلد» و مترو لندن، به حبس ابد محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی استار، زوجی که متهم به برنامه ریزی و طراحی ارتکاب حملات تروریستی در لندن بودند، به حبس ابد محکوم شدند.

بر اساس اعلام این رسانه، محمد رحمان ۲۵ ساله و ثنا احمد ۲۴ ساله که به اتهام برنامه ریزی و نقشه برای ارتکاب عملیات تروریستی در لندن چندی پیش دستگیر شده بودند، امروز به حبس ابد محکوم شدند.

رحمان از صفحه توئیتر خود برای اعلام مکان حمله استفاده و اعلام کرده بود که مرکز خرید «وست فیلد»و مترو لندن در میان اهداف عملیات تروریستی بودند.

دادگاه هر دو نفر را مجرم تشخیص داده و حکم مذکور را برای ان ها صادر کرد.

پلیس لندن ۲ دی ماه سال جاری نیز با انتشار بیانیه ای از بازداشت یک مظنون به مشارکت در برنامه ریزی برای اجرای یک عملیات تروریستی خبر داد و اعلام کرد: اسکاتلندیارد موفق شد مرد ۳۱ ساله ای را بازداشت کند که در تلاش بود مقدمات لازم را برای انجام حملات تروریستی در لندن به اجرا درآورد.

به دنبال حوادث تروریستی جمعه خونین پاریس در ۱۳ نوامبر، موجی از اتخاذ تدابیر امنیتی در کشورهای اروپایی به اجرا درآمده است.

برخی کشورها من جمله ایران پیشتر و به کرات به کشورهای غربی در زمینه حمایت های بی حد و حصر از تروریست ها در خاورمیانه و بازگشت خطرهای آن ها به کشورهای حامی خود هشدارهای لازم را داده بودند.

کد N1086578