شکایت وزیر دادگستری اسرائیل از دو استاد دانشگاه که او را "نئونازی" خواندند

دو استاد از دانشگاه "عبری" وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی را به تسهیل فروش تسلیحات و "نسل کشی" در آفریقا متهم کردند و یکی از این اساتید برچسب "نئونازی" را به این وزیر زد، اقدامی که باعث شد وزیر دادگستری اسرائیل از این دو استاد نزد پلیس شکایتی تنظیم کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه راشاتودی، دکتر آفر کیسف، از دانشکده علوم سیاسی دانشگاه "عبری" یکی از پست‌های استاد امیرام گلدبلام، همکارش در فیس بوک را به اشتراک گذاشت که در آن نوشته بود: ایلیت شاکید، وزیر دادگستری اسرائیل از سرژ مولر، تاجر یهودی بلژیکی که اوایل سال جاری میلادی به خاطر اتهامات تجارت غیرقانونی اسلحه در آمریکای جنوبی و آفریقا توسط پلیس اینترپل بازداشت شد، پول گرفته است.

در پست اصلی همچنین از لایحه‌ای که روز یکشنبه تصویب شد و سازمان‌های غیر دولتی را که بیش از نیمی از بودجه خود را از دیگر کشورها دریافت می‌کنند مجبور کرد تا علنا منابع مالی خود را افشا کنند، انتقاد کرد. سازمان‌های غیر دولتی که از این لایحه تبعیت نکنند، 7400 دلار (29 هزار شکل) جریمه می‌شوند.

این پست منتشر شده در فیس بوک شامل تصویری از شاکید است که دو اسلحه در دست دارد و از دستانش خون می‌چکد و بدنش متشکل از اجساد مردگانی است که کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

گلدبلام در پستش نوشت: باید درباره ایلیت شاکید شفاف سازی شود. کمپین انتخاباتی شاکید علاوه بر چیزهای دیگر بر مبنای پول به دست آمده از فروش تسلیحات به قاتلان در سیرالئون و آمریکای جنوبی توسط حامی مالی شاکید قرار داشت که در حال حاضر پس از بازداشت شدن توسط پلیس اینترپل در زندان به سر می‌برد. سرژ مولر یک تامین کننده تسلیحاتی نفرت انگیز برای برخی از وحشی‌ترین قاتلان در جهان است. اما ایلیت شاکید به این پول نیاز داشت. او به شفاف سازی نیاز دارد و ما صریحا اعلام می‌کنیم که شاکید چه جور آدمی است.

در همین حال دکتر کیسف ضمن به اشتراک گذاشتن پست گلدبلام، نوشت: این نئونازی منفور نه تنها تا حدودی مسئول فاشیست سازی اسرائیل بلکه شریک غیرمستقیم نسل کشی در آفریقا و جنایت علیه بشریت نیز است. هیچ واژه‌ای وجود ندارد که بتواند این هرزه کثیف را توصیف کند.

در همین حال دانشگاه "عبری" در بیانیه‌ای اعلام کرد، این دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال بیانیه‌های صادر شده از سوی اساتیدش ندارد.

این در حالی است که شاکید علیه این دو استاد دانشگاه به اتهام فتنه‌انگیزی به پلیس شکایت کرد و گفت: حد فاصل میان آزادی بیان و آزادی فتنه انگیزی فاصله کمی است که آن نقض شده است. من از ماموران مجری قانون می‌خواهم تا به این مساله رسیدگی کنند.

انتهای پیام

کد N1086481