دادستانی ترکیه اعلام کرد:

مظنونین به عملیات تروریستی در «آنکارا» از عناصر داعش هستند

سیاسی

دادستانی ترکیه مظنونان عملیات تروریستی شب سال نو میلادی در «آنکارا» را از عناصر گروهک تکفیری-صهیونیستی داعش اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دفتر دادستانی ترکیه در آنکارا اعلام کرد مظنونانی که به اتهام تلاش برای عملیات تروریستی در شب سال نو میلادی در شهر «آنکارا» بازداشت شده بودند، از عناصر گروهک تکفیری-صهیونیستی داعش هستند.

دفتر دادستانی ترکیه در آنکارا امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در تحقیقات به انجام رسیده از مظنونین بازداشت شده مشخص شد که آن ها از عناصر وابسته به داعش هستند.

پیشتر پلیس ترکیه ۲ مظنون به همکاری با داعش را که قصد داشته اند در شب سال نو میلادی در شهر «آنکارا» به عملیات تروریستی دست بزنند را بازداشت کرده بود.

گفته می شود که مظنونین هر دو از اتباع ترکیه بوده و در یورش پلیس به مخفیگاهشان در آنکارا بازداشت شده اند. در جریان این عملیات ضربتی، تعدادی کمربند انفجاری نیز کشف شده است.

مقامات امنیتی ادعا می کنند که عوامل داعش از مرز سوریه وارد ترکیه شده و با سکونت در منزلی در حوالی میدان «کیزیلای» که از اماکن پر تردد آنکارا است، قصد بمبگذاری در دو محل مجزا را داشته اند.

لازم به ذکر است، برخی کشورهای محور غربی-عربی با هدف سرنگونی رئیس جمهور سوریه از سال ۲۰۱۱ تلاش های زیادی را به تسلیح و حمایت از گروه های مختلف تروریستی در سوریه به انجام رساندند.

در این میان، جمهوری اسلامی ایران بارها درباره بازگشت تروریست ها به سوی کشورهای حامی خود هشدار داده بودند.

کد N1086460