جزئیات عملیات هلی برن در الحویجه عراق

سیاسی

نیروهای عراقی با انجام عملیات هلی برن در منطقه الحویجه در جنوب غربی کرکوک چندین تروریست داعش را کشته و شماری دیگر را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، یک منبع امنیتی در کرکوک از جزئیات هلی برن در منطقه الحویجه در جنوب غربی این استان پرده برداشت. وی اعلام کرد در میان دستگیرشدگان یک تبعه سعودی موسوم به «والی داعش» نیر حضور دارد.

این منبع امنیتی گفت: نیروهای مشترک مبارزه با تروریسم عراق و نیروهای هوایی ویژه آمریکا ساعت یازده و نیم شب گذشته از پایگاه رابتر در فرودگاه بغداد حرکت نموده و اولین گروه از آنها عملیات هلی برن را در نزدیکی ساختمان موسسه فنی الحویجه انجام دادند. دومین گروه از این نیروها نیز عملیات هلی برن خود را در خیابان الاطباء و ساختمان شورای محلی الحویجه محل اختفای عناصر داعش انجام داده و به مدت حدود یک ساعت با آنها درگیر شدند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: گروه اول از این نیروها توانست ۲۰ تن از عناصر داعش را به هلاکت برساند. گروه دوم نیز به ساختمان شورای محلی الحویجه یورش برده و هشت تروریست مسلح از جمله یک تبعه سعودی موسوم به «والی داعش» را دستگیر کردند.

این منبع ادامه داد: نیروهای حاضر در این عملیات بدون متحمل شدن هرگونه تلفات به پایگاه های خود بازگشته و دستگیرشدگان را با خود منتقل کردند. از جمله افرادی که در این عملیات دستگیر شدند «ابوحذیفه الانصاری» و «ابومسلم المهاجر» نام دارند که از سرکردگان ارشد گروه تروریستی داعش و مغز متفکر بسیاری از انفجارهای انتحاری در استان های عراق هستند.

گفتنی است «خالد المفرجی» نماینده کرکوک پیش از این از انجام اولین عملیات هلی برن عراق در منطقه الحویجه جنوب غربی کرکوک خبر داده بود. وی با بیان اینکه این عملیات در اجرای اهداف خود موفق بوده است اعلام کرد در جریان این عملیات ۲۷ نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیده و ۸ تروریست دیگر دستگیر شدند و هیچ تلفاتی به نیروهای عملیاتی وارد نشد.

 

کد N1086384