ریف دمشق در کنترل ارتش سوریه/ هلاکت سرکرده‌های تروریست‌ها در درعا

تسنیم نوشت: نیروهای ارتش سوریه موفق شدند در یک سری عملیات شماری از سرکرده‌های تروریستی را در درعا به هلاکت برسانند.

به گزارش خبرنگار تسنیم از دمشق، ارتش سوریه با همکاری کمیته های مردمی در حال ادامه عملیات نظامی خود در روستای "الشیخ مسکین" در حومه شمالی شهر درعا در جنوب این کشور است.

ارتش سوریه در این عملیات با کمک کمیته های مردمی موفق شده است بسیاری از سرکرده های گروه های تروریست را به هلاکت برساند، از این رو اکنون ارتش در راستای دفاع از کشور عملیات نظامی خود را در اطراف و حومه شهر دمشق پایتخت سوریه نیز گسترش داده است، تا از این طریق اطراف روستای راهبردی "مرج السلطان" واقع در حومه شرقی دمشق را پاکسازی کند.

پایگاه های خبری وابسته و نزدیک به گروه های تروریستی هم خبر هلاکت "ابومحمد حافظ" یکی از مسئولان عالی رتبه جبهه النصره را تایید کردند.

این پایگاه های خبری وابسته و نزدیک به جریان های تروریستی همچنین خبر زخمی شدن " ابراهیم الخلیل" یکی از مسئولان میدانی گروه تروریستی جبهه النصره را تایید کردند، وی در حمله ارتش سوریه به روستای "الشیخ مسکین" به شدت زخمی شده است.

از سوی دیگر نیروهای "سوریه دمکراتیک" موفق شدند، کنترل روستای "المالکیه" واقع در اطراف اعزاز در حومه شمالی شهر حلب واقع در شمال سوریه را به دست بگیرند و هم اکنون این نیروها در حال پاکسازی مزارع پیرامون این روستا به صورت کامل بودند و این نیروها همچنین موفق شدند بخش اعظم نیروهای تروریستی وابسته به " داعش " را که از این منطقه قصد فرار و عقب نشینی داشتند به هلاکت برسانند.

به موازات این تحولات، ارتش سوریه با توسعه و گسترش پیشروی های خود به اطراف روستای "مرج السلطان" واقع در غوطه در شرق دمشق پایتخت سوریه شماری از مزارع واقع در این منطقه را پاکسازی کنند.

ارتش سوریه همچنین موفق شد، مسیر رابط بین دو روستای " المرج " و " النشابیه " واقع در عمق غوطه را پاکسازی کنند، ارتش سوریه همچنین توانسته است، بر شماری از مناطق و باغ های واقع در سمت روستای " حرستا القنطره " در اطراف مرج السلطان را به کنترل خود در آورند.

از سوی دیگر ارتش سوریه در یک عملیات نظامی که به صورت گسترده ای در منطقه پیرامون روستای "المرج " آغاز کرده و موفق شده است کنترل کامل خود را بر اطراف فرودگاه نظامی و راهبردی مرج را نیز محقق سازد.

یک منبع نظامی ارتش سوریه هم از کشته شدن سه تن از سرکرده های نظامی گروه تروریستی "جیش الاسلام" از جمله "ابوقتاده" سرکرده این گروهک و تبعه عربستان سعودی و "غسان بکری" و "محمد هرموش" در یک عملیات وسیع در منطقه مرج السلطان خبر دادند.

و در منطقه الشرقیه ارتش سوریه حملات هوایی خود را توسعه بخشیده است و این حملات بر پایگاه های داعش تروریستی توسعه داده و این حملات در اطراف فرودگاه دیرالزور نظامی و به صورت مشخص در داخل روستاهای "الجفره" و "المریعیه" توسعه بخشیده شده است.

ارتش سوریه همچنین توانست تعدادی از پایگاه های فرماندهی و تسلیحاتی تروریست‌ها را منهدم کند، علاوه بر این شماری از تجهیزات نظامی که از سوی تروریست ها مورد استفاده قرار می گرفت، به دست ارتش منهدم شده است، البته منابع نظامی از ادامه یافتن این حملات خبر می‌دهند که طی آن شماری از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند و همگی این تروریست‌ها به داعش وابسته هستند.

4949

کد N1086159