ایمانی:

امیدواریم در حوزه‌های علمیه چهره‌های سرآمد و اثرگذار رشد کنند

حوزه علميه

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: انتظار داریم در حوزه‌های علمیه و مدارس نشر فقه جعفری، چهره‌هایی سرآمد رشد کنند و بتوانند در جامعه اسلامی اثرگذار باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله‌ ایمانی در مراسم عمامه‌گذاری 114 طلبه 5 حوزه علمیه نخبگان یک و دو، مرکزی، رضویه، منصوریه و سفیران هدایت که در حرم حضرت شاهچراغ(ع) و با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، نماینده ولی فقیه در فارس و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی برگزار شد، گفت: این پنجمین مجلس و محفل است که با شکوه لازم به‌مناسبت عمامه‌گذاری طلاب در شیراز برگزار می‌شود.

وی، طلاب را سربازان امام زمان(عج) برشمرد و اضافه کرد: خداوند خدمتگزاری ما روحانیون را در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران به زعامت امام راحل و به رهبری امروز رهبر معظم انقلاب استوانه فضل و تقوا، بصیرت و ایستادگی، مقاومت و بیداری امام خامنه‌ای قرار داده است.

وی همچنین، به کشتار شیعیان نیجریه و شهادت همسر و فرزندان شیخ زکزاکی اشاره و اضافه کرد: این یک روحانی شیعه است که در مکتب اهل بیت(ع) تربیت شده و پرورش یافته است و ما انتظار داریم در همین حوزه‌های علمیه و مدارس نشر فقه جعفری چنین چهره‌هایی سرآمد رشد کنند و بتوانند در جامعه اسلامی اثرگذار باشند.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان در ادامه سخنان خود به مراسم عمامه‌گذاری طلاب اشاره کرد و گفت: طلابی که امشب جشن عمامه‌گذاری آن‌هاست همه آنها دوران سطح یک را به پایان رساندند و در امتحانی که برای تلبس داده می‌شود شرکت کردند و واجد شرایط لازم برای ملبس شدن به لباس روحانیت بوده‌اند و اینان سطح یک را گذرانده‌اند و تعداد زیادی از آنان در سطح دو و بالاتر مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه برنامه حفظ قرآن در ردیف برنامه‌های درسی این طلاب است، گفت: برخی از این عزیزان آموزش یک زبان غیر از زبان مادری در حد محاوره را در برنامه درسی خود دارند که این زبان شامل عربی و یا انگلیسی است ضمن اینکه آشنایی با مسائل روز و اطلاعات لازم در حد ضرورت که به تحصیل آن‌ها ضربه ای وارد نشود ملاحظه شده است.

ایمانی با تصریح اینکه تعداد 114 نفر به عدد سوره‌های قرآن مجید امشب ملبس به لباس روحانیت می‌شوند، افزود: 114 نفر از این طلاب از حوزه‌های علمیه مرکزی، 30 نفر از حوزه علمیه سفیران هدایت (کوتاه مدت)، 20 نفر از رضویه، 10 نفر نخبگان یک و دو، 10 نفر از منصوریه و جمعاً 114 نفر امشب ملبس به لباس روحانیت می‌شوند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز در این مراسم گفت: مناسبت این کار بسیار مناسب است که همزمان با میلاد پیامبر(ص) و بنیانگذار مکتب تشیع انجام شده است.

آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب گفت: عنایتی که رهبر معظم انقلاب به استان فارس و سومین حرم اهل بیت(ع) دارند حقیقتاً در مقام حمایت و پیگیری قابل تقدیر است.

دستغیب خطاب به طلاب گفت: ما وقتی به لباسی وارد می‌شویم که متحدالشکل و لباس پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است، معنایش این است که ما همه یک لباس و با یک هدف و در مسیر واحدی حرکت می‌کنیم.

وی با یادآوری اینکه طبق آیات قرآن، پیامبر(ص) برای ما اسوه حسنه است، خطاب به طلاب گفت: همزمان که شما لباس ویژه می‌پوشید حتماً لازم است که یک لباس ویژه‌ای هم از نظر تقوا به تن کنید چرا که شما می‌خواهید امام پیشوا برای متقین باشید لذا هنگامی که به نماز می‌ایستید انسان‌های باتقوایی به شما اقتدا می‌کنند و چقدر باید تقوای من و شما در رتبه برتری باشد که دیگران به ما اقتدا کنند.

دستغیب همچنین، به فرارسیدن حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: 9 دی، روزی است که جوشش مردم با ایمان، با تقوا، معتقد به پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) و امام زمان(عج) و نائب بر حق آن حضرت حرکت کردند و یک فتنه اصلی را حقیقتاً نابود کردند و توطئه‌های دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی کردند.

این عضو مجلس خبرگان با تأکید بر اینکه طلاب باید از یک طرف به خداوند اتکا داشته باشند، گفت: امام صادق(ع) و شاگردان آن حضرت کسانی هستند که حلال و حرام خدا را حفاظت کردند و اگر اینها نبودند دین خدا نمی‌ماند و نبوت مندرس می‌شد و این شأنیت والایی است که کسی بخواهد در مسیر حفاظت و حراست از دین خدا و در لباس کسوت مقدس روحانیت وارد شود و از طرف دیگر هم باید در مسیری که مردم با ایمان متقی و حامی اسلام و ولایت ائمه طاهرین، امام و رهبری در عصر ما هستند با اینها حرکت کرد.

وی بر لزوم همراهی طلاب و روحانیت با مردم تأکید کرد و گفت: عزت برای خدا، رسول‌الله(ص) و اهل ایمان است و هر کسی که از این صف متشکل و این بنیان مرصوص جدا شد، به نابودی کشانده می‌شود.

انتهای پیام

کد N1086061