واکنش هیلاری کلینتون به کشتار اقلیت‌های مذهبی توسط داعش

ایسنا نوشت:نامزد پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا کشتار مسیحیان و ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌های مذهبی توسط داعش را در خاورمیانه، نسل کشی خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ این اظهارنظر از سوی هیلاری کلینتون، نامزد پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا سه شنبه شب و در پاسخ به سوال یکی از رای دهندگان در شهرداری نیوهمپشایر و در آخرین کمپین انتخاباتی 2015 وی مطرح شد.

وی گفت که به نظرش در چند ماهه اخیر باید از این واژه نسل کشی برای کشتار مسیحیان،‌ ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌های مذهبی توسط داعش در خاورمیانه استفاده می‌کرده اما سهل انگاری کرده است.

رای دهنده‌ای که در این کمپین از کلینتون خواست تا از واژه نسل کشی استفاده کند به کاربرد آن توسط پاپ فرانسیس،‌ رهبر کاتولیک‌های جهان و سایر گرو‌ه‌های مدافع حقوق بشر اشاره کرد و پرسید: آیا شما به این رهبران می‌پیوندید و از آنها تبعیت می‌کنید تا از این واژه برای کشتار جمعی کردهای مسلمان، ایزدی‌ها،‌ مسیحیان و سایر گروه‌های مذهبی استفاده کنید؟

نامزد پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا پاسخ داد: چون در حال حاضر شواهد و ادله کافی داریم از این واژه استفاده می‌کنم.

وی گفت: اقدامات داعش به صورت عمدی برای از بین بردن نه فقط ما بلکه از بین بردن و نابودی مسیحیان و سایر اقلیت‌های مذهبی در خاورمیانه در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی است.

بیش از 100 تن از اعضای کنگره آمریکا با صدور قطعنامه‌ای در سپتامبر 2015 اقدامات مستبدانه داعش را علیه مسیحیان و سایر گروه‌های مذهبی و قومی در خاورمیانه محکوم کردند.

52261

کد N1085836