رییس اداره امور دینی ترکیه عنوان کرد

حل اختلافات جهان اسلام با همکاری ایران، ترکیه و عربستان

ايران,عربستان,ترکیه

رییس اداره امور دینی ترکیه گفت: ایران، ترکیه و عربستان باید برای پایان دادن به اختلافات و تفرقه در جهان اسلام با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد گورمز اظهار کرد: ترکیه، ایران و عربستان به ویژه در شرایط دشوار کنونی باید با یکدیگر اقدام کنند و این امر تاثیر مثبتی بر موضوع پایان تفرقه در جهان اسلام خواهد گذاشت.

گورمز همچنین بر لزوم حل بحران سوریه تاکید کرد و افزود: بحران سوریه باید در اولویت قرار بگیرد تا آلام مردم این کشور هر چه زودتر پایان یابد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه طایفه ای به مساله سوریه اشتباه است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، گورمز تاکید کرد: توجه و تمرکز بر وحدت و برادری اسلامی در موضوع سوریه ضروری است؛ طبیعتا سیاستمداران در این موضوع به ابعاد سیاسی اهمیت می دهند، ولی گرایش‌های فرهنگی پایه سیاست را تشکیل می‌دهد و ما سعی می‌کنیم که در این چارچوب بمانیم.

رییس اداره امور دینی ترکیه خاطرنشان کرد: جهان اسلام یکی از سخت‌ترین مراحل خود را پشت سر می‌گذارد، زیرا همه مشکلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به عهده دین گذشته شده است.

گورمز گفت: من 4 سال متوالی برای مشارکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران دعوت شدم، ولی فقط امسال فرصتی برای مشارکتم در آن پیدا شد.

انتهای پیام

کد N1085677