"تخلفات انتخاباتی" ونزوئلا زیر ذره‌بین مادورو

ونزوئلا

رئیس‌جمهوری سوسیالیست ونزوئلا که در انتخابات اوایل ماه کنترل مجلس ملی را از دست داد، می‌گوید که در روند رای‌گیری تخلفاتی صورت گرفته و این امر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سخنرانی تلویزیونی هفتگی خود گفت: من نمی‌خواهم الان نتایج بررسی‌های اولیه را اعلام کنم. اتفاقات زیادی رخ داده است؛ خرید رای مردم، کنترل اعضای تیم‌های حوزه‌های رای‌گیری و تمام تیم‌های حوزه‌های رای. مجرمان رای می‌خرند و این طرح‌ریزی شده بود.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا مدعی شد که نتایج انتخابات ششم دسامبر مجلس ملی کشورش که در آن ائتلاف اپوزیسیون (MUD) کنترل این مجلس را برای اولین بار پس از 16 سال به دست آورد، "تصادفی" بوده است.

مادورو گفت که به‌زودی به همراه مدرک آنچه را که وی "طرح" اپوزیسیون می‌خواند، افشا خواهد کرد.

وی زمان مشخصی برای این افشاگری اعلام نکرد.

پیش از آن دادگاه عالی ونزوئلا شکایت "حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا" متعلق به مادورو را علیه انتخاب هشت قانونگذار اپوزیسیون پذیرفت. ائتلاف اپوزیسیون موسوم به "میزگرد متحد دموکراتیک" (MUD) حزب حاکم سوسیالیست را تلاش برای تصاحب قدرت و "نقض اراده مردم" متهم می‌کند. اپوزیسیون ونزوئلا 112 کرسی از 167 کرسی انتخابات را به دست آورد که ضربه‌ای مهلک علیه "انقلاب" هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری سابق ونزوئلاست که از 1999 آغاز شد.

انتهای پیام

کد N1085581