ازسوی سفیران تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی

نمایشگاهی از جنس وحدت امت اسلامی در قلب پایتخت برپا شد

هفته وحدت,وحدت,دانشگاه مذاهب اسلامی,ضرورت وحدت مذاهب

«نمایشگاه پوستر و عکس وحدت اسلامی» همزمان با ایام ولادت رسول مهر و رحمت رسول مکرم اسلام(ص) و هفته وحدت به همت سفیران تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی و با مشارکت و تلاش دانشجویان شیعه و سنی این دانشگاه در تهران برپا شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تلاش و پیگیری و به همت جمعی از دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه مذاهب اسلامی که در قالب تشکل سفیران تقریب فعالیت می‌کنند، در اقدامی جالب و اثرگذار با مشارکت

شهرداری ناحیه1 منطقه 11 و معاونت فرهنگی و اجتماعی متروی تهران «نمایشگاه عکس وحدت اسلامی» در قلب پایتخت و محل تردد عابران زیرگذر متروی چهار راه ولیعصر(عج) به مناسبت هفته وحدت برپا شد.

این نمایشگاه در مکانی پرتردد و رفت و آمد و همزمان با ایام ولادت حضرت محمد(ص) و هفته وحدت با هدف تبیین ضرورت وحدت امت اسلامی، لزوم و ضرورت پرهیز از تفرقه و اختلاف و نقش دشمنان اسلام در ایجاد اختلاف و نزاع میان

مسلمانان و نهادینه کردن فرهنگ تقریب و همزیستی اسلامی در جامعه به ویژه در میان نسل جوان و کودکان راه اندازی شده و تصاویر و پوسترهای مفهومی را در معرض دید عموم قرار داده است.

بخشی از این نمایشگاه مربوط به غرفه ویژه کودکان - پخش کلیپ و مسابقه دل نوشته‌هایی برای وحدت اسلامی است که با استقبال مردم روبرو شده است.

این نمایشگاه با هدف تقریب میان مسلمانان و مذاهب اسلامی برگزار شده که در آن کودکان با نقاشی‌هایی پیرامون وحدت از دید و نگاه خود این هفته را به جهانیان تبریک گفته و خواستار دعوت همگان به صلح و برادری بودند.

غرفه مشاوره و پاسخگویی به سوالات و شبهات بازدیدکنندگان در زمینه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی نیز در این نمایشگاه در نظر گرفته شده که دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان کارشناس در این زمینه به پاسخگویی و مشاوره به بازدیدکنندگان می‌پردازند.

همچنین محلی برای دل نوشته‌های بازدیدکنندگان پیرامون وحدت اسلامی و دوری از تفرقه و اختلاف و دعوت به همدلی و اتحاد در نظر گرفته شده که قرار است پس از پایان نمایشگاه جملات برگزیده انتخاب و به صاحبان این جملات جوایزی اهداء شود.

این نمایشگاه از روز شنبه کار خود را آغاز کرده و با توجه به استقبال خوب مردم و درخواست بازدیدکنندگان تا روز چهارشنبه 9 دیماه تمدید شد.

انتهای پیام

کد N1085518