در تهران؛

رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر با امیرعبداللهیان دیدار کرد

سیاسی

علی بن صمیخ المری رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر و هیات همراه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ملاقات و درخصوص روابط دوجانبه مذاکره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی بن صمیخ المری رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر و هیات همراه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ملاقات و درخصوص روابط دوجانبه مذاکره کرد.

رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و ظرفیت های فراوان فرهنگی، علمی و اقتصادی بر ضرورت تحرک بمنظور فعال سازی روابط و مناسبات دوجانبه تاکید کرد و افزود: سفر هیات قطر به تهران نشانه ای بر اهتمام دولت قطر به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: امیر قطر تاکید کرده است که روابط دو کشور می بایست به صورت مستحکم و مستمر باقی بماند زیرا ما در منطقه ای به سرمی‌بریم که شاهد یک سرنوشت مشترک هستیم.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس برضرورت تداوم گفتگوها با هدف تحرک بخشیدن برمناسبات دوجانبه تاکیدکرد.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران برضرورت تحکیم روابط باهمسایگان براساس اصول حسن همجواری و اتخاذ رویکردهای هوشمندانه درپرتو شرایط حساس منطقه که بیگانگان در کمین ایجاد مخاطرات هزینه‌ساز برای ساکنان اصلی این منطقه که قرون متوالی درصلح وامنیت باهمدیگربسرمی‌برده اند، تاکید می‌کند.

 

کد N1085486