نشست کمیسیون اتحادیه جوانان و نخبگان جهان اسلام در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی

نشست کمیسیون اتحادیه جوانان و نخبگان جهان اسلام در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی با موضوع ارائه راه حل‌هایی برای خروج جوانان از جریان افراط گرایی و تکفیر برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این کمیسیون به ریاست دکتر خسروجردی و اعضای خارجی آن برگزار شد.

دکتر سهرابی با مقدمه‌ای بر تاریخ 150 ساله اخیر مبنی بر نقشه استکبار درباره تجزیه کشورهای مسلمان نشین بحث را آغاز کرد. وی با طرح این سوال که چرا پس از انقلاب و گذراندن جنگ‌های پی در پی چند سالی است که بیداری اسلامی متوقف شده است؟ یادآور شد که باید از دو جنبه سلبی و ایجابی به قضیه جوانان مسلمان نگاه کرد که امروزه با برخی از محدودیت‌ها روبرو هستند.

عبدالقیوم سجادی از اساتید دانشگاه افغانستان بیان کرد: « گفتمان غرب با جوانان ما همراه با زیر سلطه بردن است. هدف غرب از نزدیک شدن به جوانان ما ایجاد فضای بی اعتمادی نسبت به اسلام و ضعیف و ناتوان نشان دادن دین اسلام است.»

سخنان جمعی از اندیشمندان حاضر در کمیسیون مبنی بر ترویج هویت اسلام هراسی همراه با رعب و وحشت توسط استکبار بود. گام‌ها و نقشه‌های اخیر غرب در جهت سکولاریزاسیون، ترویج بی دینی و دور کردن جوانان مسلمان از تکنولوژی و آشنایی با علوم جهان امروز است.

بانو چیذری از اندیشمندان و محققان ایرانی ساکن در کشور انگلیس پیشنهاد تشکیل یک مجمع فرهنگی یکپارچه با هویت اسلامی را داد که در طول سال بطور فعال روی جوانان کار کند و راه کارهای عملی ارائه کند.

خسروجردی در ادامه جلسه یک الگوی ملموس و نمادین از روند استراتژی غرب علیه جهان اسلام خدمت حضار ارائه کرد.

وی به انیمیشن (کارتن) گالیور اشاره کرد و به شبیه‌سازی مدل‌ها پرداخت. گالیور را نماد سفید پوستان استعمارگر و کوتوله‌ها را نماد کشورهای تحت استعمار خواند و به سه دسته تقسیم کرد. کشورهای نگران و باج دهنده. کشورهای آرزومند و امیدوار که همواره دغدغه شوالیه شدن دارند. کشورهایی که ظرفیت و استعداد گالیور شدن و بزرگ شدن دارند.

خسروجردی هشدار داد که آمریکا نزدیک به 5 دهه است که طبق این نقشه برای دست یابی به کشورهای اسلامی برنامه ریزی کرده است.

در ادامه مباحث اعضا به این نتیجه رسیدند که اولین گام استکبار پیرو این توطئه، قطع روابط اقتصادی و هرگونه داد و ستد کشورهای اسلامی است.

گام بعدی استکبار شبکه سازی گروه داعش و کمک به این گروه جهت تسهیل در رفت و آمدهای جهانی جهت کسب ثروت و مبادلات کالا و غارت سهل منابع کشورهاست.

طبق اتفاق نظر اندیشمندان، اختلافات جهان اسلام امروز بهانه‌ای است برای اینکه داعش خیلی راحت به کارش ادامه دهد. برای آمریکا چه اهمیتی دارد که بین فرق مختلف چه اختلافاتی وجود دارد؟!

گام بعدی استکبار تخریب کشورهای اسلامی است. دامنه تخریب کماکان دامنگیر بحرین، یمن، فلسطین و امروز نیجریه شده است. در نیجریه شیخ زکزاکی می‌خواست با نفوذ تکفیری‌ها در آفریقا مبارزه کند و برایش عزت اسلام مهم بود. ولی شاهد بودیم که به بهانه مخالفت با ارتش بوکوحرام و مخالفت با دخالت اسرائیل چنین سرکوب شد. برادران اسلامی به هوش باشند که اقدامات ما در برابر حملات فکری استکبار بر روی جوانان ما بسیار ناچیز است. امروز اگر کوتاهی کنیم فردا تک تک ما باید هزینه کنیم کمااینکه جبهه مقابل هزینه می‌کند.

در پایان این نشست تصریح شد که کوتاهی کشورهای اسلامی طمع دشمن را زیاد کرده است و باید روی شبکه‌های مجازی و عملیاتی سرمایه گذاری شود.

انتهای پیام

کد N1085178