قربانی: ثبت‌نام افرادی که واجد شرایط مجلس خبرگان نیستند توهین به شعور ملت است/ برخی قصد جدی نداشتند

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان,مجلس خبرگان

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری قصد جدی برای حضور در این رقابت نداشتند، گفت: برخی با علم به رد صلاحیت خود ثبت نام کردند تا علیه شورای نگهبان جو سازی کنند.

حجت الاسلام موسی قربانی در گفت و گو با خبرآنلاين در ارزیابی خود از روند ثبت نام پنجمين دوره انتخابات خبرگان رهبری گفت: برخی نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای شرکت در این دوره از رقابت‌ها، قصد جدی نداشته و با وجود اینکه می‌دانستند رد صلاحیت می‌شوند باز ثبت نام کردند چرا که می‌خواستند با اهداف خاصی علیه شورای نگهبان جو سازی کنند.

وی دو شرط اساسی التزام به قانون اساسی و مقبولیت مردمی را لازمه ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری دانست و افزود: افرادی که خود می‌دانستند واجد چنین شرایطی نیستند در صورت ثبت نام به شعور ملت و جایگاه حقوقی این مجلس توهین کردند.

قربانی درباره تکثر نامزدها در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: به نظر بنده تکثر شرکت کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان تنها از این جهت که نامزدها نماینده اقشار مختلف جامعه باشند خوب است، در غیر این‌ صورت تعدد افراد ثبت نام کننده نکته چندان مثبتی نیست زیرا زمانی که اقبال عمومی به یک نفر است نباید برای یک کرسی 50 نفر داوطلب شوند.

وی با بیان اینکه رقابت جدی کاندیداها در انتخابات مجلس خبرگان رهبری موجب برگزاری انتخاباتی شاد و پرهیجان می شود تاکید کرد: رای دهندگان اگر نماینده همسو با طیف فکری خود را که دارای برنامه باشد پیدا کنند نه تنها انتخابات را تحریم نمی کنند بلکه پرشورتر از همیشه در آن شرکت خواهند کرد.

این نمایند ادوار مجلس درباره لیست انتخابی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز برای مجلس خبرگان رهبری گفت: بدلیل مشخص نبودن کاندیداها نمی توان در این مورد لیستی ارائه داد.

وی آرامش انتخابات مجلس خبرگان را در گرو ملاک قراردادن قانون دانست و گفت: اگر کاندیداها و مردم به لیست خروجی شورای نگهبان اعتماد کنند یقیقنا آرامش در فضای انتخاباتی کشور حاکم خواهد بود.

27219

کد N1084911