در دیدار رییس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر

امیرعبداللهیان: گسترش روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس سیاست راهبردی ایران است

سیاسی

علی بن صمیخ المری، رییس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر و هیات همراه با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ملاقات و درباره روابط دوجانبه مذاکره کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس کمیسیون عالی حقوق بشر قطر در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و ظرفیت‌های فراوان فرهنگی، علمی و اقتصادی بر ضرورت تحرک به‌منظور فعال‌سازی روابط و مناسبات دوجانبه تاکید کرد و افزود: سفر هیات قطر به تهران نشانه‌ای بر اهتمام دولت قطر به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: امیر قطر تاکید می‌کند که روابط دو کشور می‌بایست به صورت مستحکم و مستمر باقی مانده زیرا ما در یک منطقه به‌سر می‌بریم و شاهد یک سرنوشت مشترک هستیم.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس برضرورت تداوم گفت‌وگوها با هدف تحرک بخشیدن برمناسبات دوجانبه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تحکیم روابط با همسایگان براساس اصول حسن هم‌جواری و اتخاذ رویکردهای هوشمندانه در پرتو شرایط حساس منطقه که بیگانگان در کمین ایجاد مخاطرات هزینه‌ساز برای ساکنان اصلی این منطقه که قرون متوالی در صلح و امنیت با همدیگر به‌سر می‌برده‌اند، تاکید دارد.

انتهای پیام

کد N1084887