احمدی نیاز:

سوءاستفاده از 9 دی مخالف بیانات وحدت آفرین رهبری است

9 دي

یک وکیل دادگستری گفت: سوءاستفاده از حماسه 9 دی یا اختصاص آن به یک جریان و گروه خاص مخالف فرمایشات وحدت آفرین مقام معظم رهبری و نیز مخالف اصول مترقی قانون اساسی است.

حسین احمدی نیاز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: وجود جریان‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی برای توسعه، آبادانی و شکوفایی کشور موثر است؛ در چارچوب قانون اساسی و با توجه به سیل انقلاب اسلامی جریانات مختلف سیاسی در کشور وجود دارند که این مسئله برگرفته از شکوفایی و خصلت انقلاب اسلامی است.

وی افزود: با وجود اینکه قشر عظیمی از جامعه ایرانی را جوانان تشکیل می دهند ولی متاسفانه ما نتوانسته ایم برای جوانان فرصت مناسب برای اظهارنظر یا بروز عقایدشان را فراهم کنیم و اکنون نوعی از افسردگی در جامعه ایرانی سایه افکنده است؛ لذا برای برون رفت از این ناهنجاری ها و میل به شکوفایی جوانان، تنوع و تعدد جریانات سیاسی و احزاب در کشور برای شکوفایی کشورمان بسیار می تواند موثر باشد.

احمدی نیاز تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم و بدانیم که فرصت هایی همچون 24 خرداد که در آن دولت تدبیر و امید خلق شد،9 دی ماه یا 22 بهمن و حتی سوم خرداد - روز آزادسازی خرمشهر- که روزهای تاریخ ساز ایران است، متعلق به همه ایرانیان است و مقام معظم رهبری نیز حسب اصل 110 قانون اساسی متعلق به تمام ایرانیان هستند و مختص به یک جریان سیاسی نیستند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: ما باید فضایی را در جامعه فراهم کنیم که شادی و تنوع ایجاد شود و باید نگاهمان به شبکه های ماهواره ای نباشد بلکه به درون ساختار داخلی کشورمان باشد تا بتوانیم از ظرفیت های ارزشمند قانون اساسی و مبانی جمهوری اسلامی ایران برای ترقی و آبادانی ایران بهره ببریم.

احمدی نیاز با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری متعلق به کل ملت ایران و تعلق رهبری به تک تک آحاد شهروندان ایرانی با تمام گرایشات، اندیشه ها و جریانات سیاسی است، ادامه داد: این بدان معناست که جریان های سیاسی در کشور نباید نسبت به وقایعی که در کشور صورت گرفته از موقعیت مقام معظم رهبری هزینه کنند زیرا جایگاه رهبری در کشور از تقدس بالایی برخوردار است و این قداست متعلق به همه ایرانیان با تمام اندیشه هاست.

وی افزود: این یک واقعیت است که ایران از نبوغ و تنوع فکری و گرایش های مختلف برخوردار است لذا ما باید اجازه دهیم تمام جریانات سیاسی در کشور در چارچوب قانون بتوانند فعالیت خود را داشته و نسبت به این امر پایداری بهتری در جریانات سیاسی کشور در راستای توسعه و آبادانی ایران ایفا کنند.

احمدی نیاز در پایان با بیان اینکه در حال حاضر کشور در وضعیت حساسی قرار دارد، گفت: نیاز است که تمام جریانات سیاسی با وحدت، اتحاد و یکانگی و با در نظر گرفتن فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات و توسعه و آبادانی کشور و خروج از این رکود تلاش و همکاری کنند.

تایپ:خودم

انتهای پیام

کد N1084774