عربستان برای دفاع از خود در برابر انصارالله به نیروهای کویتی متوسل شد

سیاسی

در حالی که عربستان و کشورهای همپیمان آن در یمن گرفتار شده و هر روز متحمل خسارات بیشتری می‌شوند، دولت کویت به درخواست ریاض تصمیم گرفته نیروهای زمینی خود را برای شرکت در این جنگ به عربستان اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل سایت العهد، یک منبع آگاه اعلام کرد، پس از مشارکت نیروهای هوایی کویت در تجاوز علیه یمن، این کشور قصد دارد نیروهای زمینی خود نیز که شامل یک گردان توپخانه‌ و صد‌ها نیروی نظامی است، برای شرکت در عملیات علیه پایگاه‌های جنبش انصارالله به مرز عربستان با یمن اعزام کند.

مشخص نیست این نیروها در خاک عربستان مستقر خواهند شد یا برای سرکوب مردم یمن وارد مرزهای این کشور می‌شوند اما به احتمال زیاد در مرز استان صعده یمن و در خاک عربستان مستقر شده و به گلوله باران مردم یمن اقدام خواهند کرد.

این منبع تاکیدکرد: کابینه کویت در نشست روز دوشنبه خود با استقبال از این طرح که آن را "دفاع از اراضی عربستان" خوانده و تاکید کرده امنیت منطقه خلیج فارس بخش لاینفک امنیت تمامی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است.

تاکنون مشارکت کویت در ائتلاف متجاوز عربی علیه یمن به رهبری عربستان به مشارکت نیروی هوایی این کشور محدود بود.

در این ائتلاف ضد یمنی کشورهای عربی دیگری مانند امارات، بحرین، قطر، مصر و سودان مشارکت دارند و به یمن نیروی زمینی اعزام کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1084737