کشته شدن دستکم 48 تن در پی انفجارها و عملیات انتحاری بوکوحرام در نیجریه

سیاسی

مقامات محلی و ساکنان شمال نیجریه اعلام کردند که دست کم 48 تن در پی حملات انتحاری و بمب گذاری در دو شهر شمال نیجریه که بوکوحرام از شش سال قبل در آنها فعالیت دارد، کشته شدند.

مقامات محلی و ساکنان شمال نیجریه اعلام کردند که دست کم 48 تن در پی حملات انتحاری و بمب گذاری در دو شهر شمال نیجریه که بوکوحرام از شش سال قبل در آنها فعالیت دارد، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این حملات یک روز پس از آن صورت گرفته که ارتش نیجریه با شبه نظامیان بوکوحرام در منطقه مایدوگوری مرکز ایالت بورنو و محل اصلی فعالیت و شورش‌های بوکوحرام که واقع در شمال شرق این کشور است، وارد درگیری شد.

هنوز هیچ کس مسئولیت این حملات را که همه آن را به بوکوحرام نسبت می‌دهند، برعهده نگرفته است.

اقدامات بوکوحرام در این منطقه تا به حال منجر به کشتن و آوارگی 1 / 2 میلیون تن شده است.

اولین انفجار در روز دوشنبه در مسجدی در حومه مایدوگوری رخ داد.

روز یکشنبه ارتش با مظنونان و شبه نظامیان بوکوحرام تبادل آتش کردند. گفته می‌شود افراد بوکوحرام قصد داشتند برای عملیات انتحاری وارد این شهر شوند.

محمد کانار، یک مقام محلی در آژانس امداد و نجات گفت: در پی این انفجار در مسجد 20 تن کشته و 91 تن زخمی شدند.

موسی عبدالعزیز، یک سالکن این منطقه نیز اعلام کرد که او پس از انفجار بیش از 50 جسد را در بیمارستان شمارش کرده است.

پزشکان می‌گویند که جنازه‌های دیگری نیز به بیمارستان دیگری منتقل شده است. این آمار قربانیان درگیری‌های روز یکشنبه را نیز شامل می‌شود.

ابراهیم گنی، یک ساکن محلی دیگر می‌گوید: پس از تیراندازی به سمت منازل ما در روز یکشنبه ما گریختیم. صبح روز بعد ما بازگشتیم و مشغول شمارش افرادی شدیم که در منازل سوخته بودند و در این هنگام یک بمب منفجر شد.

لامیدی آدشون، یک فرمانده ارتش به رویترز گفت که حمله دومی نیز رخ داده است اما جزئیات بیشتری در دست نیست.

ویکتور ازگو، یک فرمانده ارتش نیز گفت: در جنوب شهر بورنو منطقه ماداگالی واقع در ایالت آداماوا دو عامل انتحاری زن اقدام به انفجار خود در یک بازار شلوغ فروش مرغ و ماهی کردند که طی این حمله شمار زیادی جان باختند و دست کم 30 تن زخمی شدند.

وی آمار دقیقی در این خصوص ارائه نداد اما یکی از ساکنان محلی این منطقه گفت که وی به ماموران امنیتی کمک کرده تا 28 جسد را در دو کامیون جا دهند.

انتهای پیام

کد N1084588