استقبال آمریکا، انگلیس و فرانسه از آزادسازی الرمادی

سیاسی

آمریکا، انگلیس و فرانسه ضمن تحسین اقدام نیروهای عراقی در بازپس‌گیری شهر الرمادی، مرکز استان الانبار از چنگال تروریست‌های داعش، آن را از بزرگترین دستاوردهای دولت بغداد در مقابله با تروریسم خواندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،به نقل از سایت شبکه الجزیره، واشنگتن در واکنش به این پیروزی تاکید کرد "نیروهای عراقی شجاعت بزرگی را در رویارویی‌های اخیر خود که موجب آزادی الرمادی شد، نشان دادند."

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ضمن ستودن این دستاورد بزرگ ارتش عراق، نسبت به وجود داعش در برخی مناطق اطراف شهر هشدار داد و در عین حال بر حمایت ائتلاف بین‌المللی از عراق تاکید کرد.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا نیز پیشروی‌های نیروهای عراقی در الرمادی را تبریک گفت و این کشور را به تلاش برای حفظ صلح و امنیت در شهر رمادی، ممانعت از بازگشت داعش و تسهیل بازگشت شهروندانی که از شهر گریخته‌اند، فراخواند.

درهمین راستا، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تحقق این پیروزی را به دولت و نیروهای عراقی تبریک گفت.

از سوی دیگر، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلستان نیز بازپس‌گیری این شهر مهم را تبریک گفت و گفت: داعش 30 درصد از اراضی تحت تصرف خود در عراق را از دست داده است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز بازپس‌گیری الرمادی را پیروزی مهمی برای عراق در مواجهه با تروریست‌های داعش خواند.

اولاند در تماسی تلفن با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق بر حمایت کامل فرانسه از عراق در جنگ علیه داعش تاکید کرد.

العبادی پیشتر و در پی آزادسازی الرمادی وعده داده بود که سال 2016 سال پیروزی نهایی بر داعش و پایان دادن به لوث وجود این گروه تروریستی در عراق خواهد بود.

انتهای پیام

کد N1084565