۰

ابومرزوق: ترکیه طمعی به غزه ندارد/ اختلافات حماس با مصر به تاریخ پیوست

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون دفتر سیاسی جنبش حماس شایعات مطرح شده مبنی بر تصمیم ترکیه برای به دست گرفتن کنترل نوار غزه را رد کرد و گفت، آنکارا هیچ طمعی به غزه ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،به نقل از شبکه المنار، موسی ابومرزوق، معاون دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: آنچه در خصوص موافقت حماس با تحت کنترل در آمدن غزه توسط ترکیه و یا بلند پروازی‌های آن در نوار غزه مطرح شده است تنها خیال پردازی‌های گروهی است که خود آن را مطرح می‌کنند و آن را تایید کرده و بواسطه آن حکم می‌دهند.

وی در صفحه توئیتر خود تصریح کرد: حماس غیر قابل کنترل شدن است و تمامی طرح‌ها برای تحت اختیار درآوردن آن به شکست منجر شده است.

ابومرزوق اظهار داشت: ترکیه تحت هیچ شرایطی قصد کنترل غزه را نداشته و هرکس که بگوید حماس بواسطه ترکیه و قطر برای آرام کردن اوضاع تلاش کرده است بداند که ترکیه و قطر بسیار دیر از اقدامات حماس و مذاکرات آن باخبر می‌شوند.

وی به رابطه حماس با مصر نیز اشاره و تاکید کرد: اختلاف با قاهره صفحه‌ای است که بسته شده است و اگر مسائلی باشد که مانع دستیابی به راهکار میان دو طرف می‌شود موضوعی نیست که به رابطه حماس با گروه اخوان المسلمین مصر مرتبط باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.