شیخ نعیم قاسم:

تحرکات داعش موجب اتحاد کشورهای منطقه می شود

سیاسی

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این که فعالیت گروهکهای تروریستی همچون داعش از سوی غربی ها کنترل می شود تاکید کرد این تحریکات سبب همبستگی و اتحاد بیشتر کشورهای منطقه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ نعیم قاسم در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما ادامه داد: تسلیحات نظامی حزب الله نسبت به سال ۲۰۰۶ بسیار مجهزتر و قوی تر از داشته های فعلی اسرائیل است و اگر اسرائیل بخواهد دست از پا خطا و دوباره تعرضی به لبنان کند برایش گران تمام خواهد شد. قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان: قدرت تسلیحاتی حزب الله قوی تر از اسرائیل است.

وی افزود: اسرائیل باید بداند که دیگر زمان قلدری و شاخه و شانه کشیدنش تمام شده و جواب گلوله و موشکهایش با موشک داده خواهد شد.

شیخ نعیم با بیان اینکه دست های پشت پرده و تحریک کننده نیروهای تروریستی در منطقه سبب زبانه کشیدن آتش زیر خاکستر خواهد شد گفت: کسانی که دم از دموکراسی و حقوق بشر می زنند بهتر است دست نشانده های خود (داعش و گروهکهای تروریستی) را مهار کنند و دست از شیطنت بردارند.

وی ادامه داد: پرواضح است که فعالیتهای گروهکهای تروریستی همچون داعش از سوی غربی ها کنترل می شود اما این تحریکات سبب می شود تا کشورهای منطقه با همبستگی و اتحاد بیشتر از آرمانها و اهداف اسلامی خود دفاع کنند.

شیخ نعیم با اشاره به اینکه کشورهای غربی می خواهند با اسلام ساختگی و جلوه های نادرست دینی ماهیت دین را تغییر داده و مردم را از دین گریزان کنند اما ما می دانیم که اسلام واقعی مغایر با عملکرد تروریستهای دست نشانده غربی است و فعالیتهای گروهکهای داعش و امثال آن نمی تواند خدشه ای به اعتقادات دینی مسلمانان وارد کند.

وی در خصوص اقدامات غربی ها در سوریه و احتمال بوجود آمدن تزلزل در حکومت بشار اسد هم گفت: مردم سوریه با بصیرت و آگاهی خود برگرفته از انقلاب اسلامی ایران که یکی از انقلاب های پرشکوه و مثال زدنی جامعه اسلامی است به حمایت از رئیس جمهورشان قیام خواهند کرد و مانع از تفرقه افکنی ها و مزدوری های دست نشانده های آمریکا در منطقه خواهند شد و حزب الله هم در این راستا از هیچگونه کمکی کوتاهی نخواهد کرد.

کد N1084454