وزیر خارجه آلمان؛

آماده مشارکت در بازسازی شهر «الرمادی» هستیم

سیاسی

وزیر امور خارجه آلمان امروز آمادگی این کشور برای مشارکت در فرایند بازسازی شهر «الرمادی» مرکز استان «الانبار» را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر امور خارجه آلمان امروز از آمادگی کشورa برای مشارکت در فرایند بازسازی شهر «الرمادی» مرکز استان الانبار خبر داد.

«فرانک والتر اشتان مایر» وزیر امور خارجه آلمان امروز  ضمن تبریک به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق به دلیل موفقیت ارتش این کشور در آزادسازی شهر الرمادی در یک پیام توئیتری اعلام کرد: آلمان آمادگی خود را برای کمک به بازسازی این شهر اعلام می کنم.

ظهرامروز ، یحیی رسول سخنگوی عملیات مشترک عراق طی بیانیه ای از تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد: شهر الرمادی آزاد شده و نیروهای مسلح پرچم عراق را بر بالای ساختمان های دولتی به اهتزاز درآورده اند. شهرها تحت اشغال داعش آزاد خواهد شد همانطور که جرف النصر، آمرلی، الضلوعیه، تکریت و بیجی آزاد شدند.

استان الانبار از ماه می سال جاری در اشغال گروه تکفیری-صهیونیستی داعش قرار داشت و آن ها به دلیل برخورداری این استان از مرز مشترک با چند کشور و موقعیت راهبردی آن تلاش بسیاری را برای نگه داشتن آن به  انجام رسانده بودند.

کد N1084350