۰

بررسی آخرین وضعیت برجام و پسابرجام در شورای هماهنگی اطلاعات کشور

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

شورای هماهنگی اطلاعات امروز با حضور وزرای اطلاعات، امور خارجه، اعضای جامعه اطلاعاتی کشور به‌ همراه معاونان وزارت امور خارجه و میزبانی آن وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر علوی، وزیر اطلاعات در ابتدای جلسه با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، از زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وزیر امور خارجه و تیم مذاکره‌ کننده در موضوعات هسته‌ای تقدیر و تشکر کرد. او همچنین با یادآوری نهم دی‌ ماه که تجلّی میثاق مجدّد امّت و ولایت بود، این روز را به عنوانِ روز برچیده شدن توطئه‌های دشمن علیه نظام مقدّس جمهوری اسلامی و منزوی شدن ساختارشکنان برشمرد.

سپس دکتر ظریف، وزیر امور خارجه اظهار داشت: نقش و رویکرد وزیر اطلاعات باعث شده است تا همه دلسوزان نظام به وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور به عنوان دوست و همراه نگاه کنند.

وزیر امور خارجه با بیان این که جامعه اطلاعاتی کشور هم رصد می‌کند و هم جهت می‌دهد، ابراز داشت: کشور وارد مرحله اجرای برجام شده است. بنابراین در کنار رصد اوضاع و احوال در این زمینه، طراحی و اتّخاذ تدابیر هدفمند و منسجم در سطوح اطلاعاتی، سیاسی و تبادل اطلاعات، امری لازم و ضروری است و در این مسیر نیازمند هوشمندی، ابتکار عمل و وحدت داخلی هستیم تا دشمن به هدف خود نائل نشده و اجرای برجام در فضای آرامی صورت گیرد.

او با لحاظ فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌روی کشور، جامعه اطلاعاتی را بزرگترین یاور اجرای برجام دانست. دکتر ظریف با ترسیم خطر و ابعاد نفوذ، تصوّر و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهمترین زمینه و حفره نفوذ برشمرد.

در ادامه اعضای جامعه اطلاعاتی با طرح دیدگاه‌های خود محورهای مختلفی از برجام و پسابرجام را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

شورای هماهنگی اطلاعات، عالی‌ترین شورای اطلاعاتی کشور در قوانین بالادستی است که اعضای مختلفی از سازمان‌ها و نهادهای اطلاعاتی و حفاظتیِ لشگری و کشوری از جمله وزارت امور خارجه در آن عضو بوده و جلسات آن به طور مرتب به ریاست وزیر اطلاعات برگزار می شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.