بیانیه وزارت خارجه سوریه درباره اقدامات تروریستی در این کشور

سیاسی

وزارت امورخارجه سوریه در خصوص اقدامات تروریستی که مناطق مختلف این کشور شاهد آن است بیانیه ای صادر و این اقدامات را نتیجه حمایت مالی و تسلیحاتی ترکیه، عربستان و قطر از تروریست ها دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات تروریستی که شهرها و روستاهای این کشور شاهد آن است نتیجه حمایت مالی و تسلیحاتی سخاوتمندانه و علنی ترکیه، عربستان و قطر از گروه های تروریستی است و این کشورها در جنایاتی که گروه های تروریستی علیه مردم سوریه مرتکب می شوند شریک هستند.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: اقدامات گروه های تروریستی در هدف قرار دادن شهرهای سوریه بوسیله انفجارهای انتحاری و خمپاره ها در راستای تلاش برای برهم زدن آرامش و ثباتی است که بسیاری از شهرهای سوریه طی روزهای گذشته شاهد آن هستند و در نتیجه مصالحات ملی متعدد بدست آمده است.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد که این وزارتخانه درباره تداوم جنایاتی که گروه تروریستی داعش و النصره و دیگر گروه های تروریستی مسلح در شهرهای مختلف علیه شهروندان سوری مرتکب می شوند دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت ارسال کرده است.

کد N1084300