بررسی آخرین وضعیت برجام و پسابرجام با حضور وزرای امور خارجه و اطلاعات

شورای هماهنگی اطلاعات، امروز با حضور وزرای اطلاعات و امور خارجه به همراه معاونین وزارت امور خارجه و دیگر اعضای شورا در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات در ابتدای جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از زحمات و تلاش‌های خستگی ناپذیر وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده در موضوعات هسته‌ای، تقدیر و تشکر کرد.

همچنین وزیر اطلاعات با یادآوری نهم دی‌ماه که تجلی میثاق مجدد امت و ولایت بود، این روز را بعنوان روز برچیده شدن توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و منزوی شدن ساختارشکنان برشمرد.

سپس ظریف، وزیر امور خارجه اظهار کرد: نقش و رویکرد وزیر اطلاعات باعث شده است تا همه دلسوزان نظام به وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور بعنوان دوست و همراه نگاه بکنند.

وزیر امور خارجه با بیان این‌که «جامعه اطلاعاتی کشور، هم رصد می‌کند و هم جهت می‌دهد» ادامه داد: کشور وارد مرحله اجرای برجام شده است؛ بنابراین در کنار رصد اوضاع و احوال در این زمینه، اتخاذ تدابیر هدفمند و منسجم در سطوح مختلف سیاسی و اطلاعاتی امری لازم و ضروری است و در این مسیر نیازمند هوشمندی، ابتکار عمل و وحدت داخلی هستیم تا دشمن به هدف خود نائل نشده و اجرای برجام در فضای آرامی صورت گیرد.

وی در پرتو فرصت‌ها و تهدیدات پیش روی کشور، جامعه اطلاعاتی را بزرگترین یاور اجرای برجام دانست.

ظریف با ترسیم مخاطرات زمینه‌های نفوذ، تصور و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهمترین زمینه و حفره نفوذ برشمرد.

در ادامه، اعضای جامعه اطلاعاتی با طرح دیدگاه‌های خود، دیدگاه‌های مختلفی از روند برجام و پسابرجام را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

لازم به ذکر است شورای هماهنگی اطلاعات، عالی ترین شورای اطلاعاتی کشور است که از سازمان‌ها و نهادهای اطلاعاتی، لشکری و کشوری و همچنین وزارت امور خارجه عضو آن می‌باشند و جلسات آن به ریاست وزیر اطلاعات برگزار می‌گردد.

انتهای پیام

کد N1084224